Haftalık Sosyal Medya Özeti: 9 Temmuz – 15 Temmuz 2018

Sociality.io

Sociality.io

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu.

20 Temmuz 2018

Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi. Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

Twitter Takipçi Sayıları Azalıyor

Twitter dönem dönem sahte ve şüpheli hesapları temizleyerek platformu daha güvenli hale getirmeyi amaçlıyor. Son yapılan duyuruda, Twitter yine böyle bir temizliğe gittiğini kullanıcılar ile paylaştı. Yapılan düzenlemelerden sonra çok takipçili hesaplarda önemli takipçi kaybı yaşanabilir.

WhatsApp’ta Paylaşılan Mesajları Etiketleme

Telefonunda WhatsApp’ın son sürümünü kullanan kullanıcılar artık kendilerine iletilen mesajın kimden geldiğini görebilecekler. Kullanıcılar yönlendirilen mesajlar ile doğru bilginin doğru kaynaktan alındığından daha emin olabilecekler.

Artırılmış Gerçeklik Facebook Reklamlarında

Facebook’un en büyük gelir kaynaklarından biri herkesin bildiği üzere farklı formatlardaki reklamları. Sosyal medya platformu da bu nedenle her gün reklam modellerine yenisini eklemeye devam ediyor. Son olarak daha önce Messenger reklamlarında kullandığı “Artırılmış Gerçeklik“i şimdi de haber akışı reklamlarında test etmeye başladı.

YouTube dünyanın en büyük video izleme platformu olmasına rağmen reklam verenlerin taleplerini karşılayamama, sakıncalı video içerikleri, videoların kopyalanması gibi ciddi konularda hala çözemediği sorunlarla boğuşuyor. Video izleme platformu son olarak yayına aldığı “Copyright Match” ile içeriklerin kopyalanmasının önüne geçmeyi hedefliyor. Yeni özellik öncelikli olarak 100.000’nin üstünde takipçisi olan hesaplar için aktif edilecek.

Snapchat’in “Görsel Arama” Özelliği İçin Çalıştığı Ortaya Çıktı

Snapchat’ten bir açıklama gelmese de yapılan haberler, Snapchat’in görsel aramaya odaklanan yeni bir özellik üzerinde çalıştığı yönünde. Bu özellik ile Snapchat kamerasını kullanarak bir objeyi arayıp bulabilecek, bir objeyi, şarkıyı ya da barkodu tanımlayabileceksiniz.

Messenger ve Instagram Geçtiğimiz Hafta Belirli Sürelerle Kullanılamadı

Yüksek kullanıcı sayısına sahip sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları dönem dönem teknik sorunlar yaşayabiliyor. Instagram ve Messenger’ın da geçtiğimiz hafta başı teknik sorunlar ile dertteydi. Messenger tarafında özellikle Avrupa kıtasındaki kullanıcılardan uygulamanın mobil sürümlerinde ana ekranın hiç yüklenmediği, bazılarında ana ekranın yüklendiğini ancak mesajların gönderilemediği, mesajlarını görüntüleyebilenlerde geçmiş mesajların eksik gözüktüğü yönününde şikayetler geliyor. Instagram ise dünya genelinde mobil de ‘akış yenilenemiyor’ ve web sayfasında ‘5xx Server Error’ hatası verdi. Instagram bir açıklama yapmazken sorun kısa bir sürede çözüldü.

YouTube Dünya Kupasındaki Aksaklığı Telafi Etmek İstiyor

Türkiye’de henüz kullanılamayan YouTube TV Dünya Kupası’nda oynanan Hırvatistan – İngiltere maçı sırasında yaşanan aksaklık ve yayın kesintileri sebebi ile sorun yaşayan kullanıcılara 1 haftalık ücretsiz yayın sağlayacak.

Twitter Android Uygulama İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı

Tüm sosyal medya platformları etkileşimi arttırmak için hem teknik hem de tasarım olarak yenilikler yayınlamaya devam ediyor. Twitter da son yaptığı güncelleme ile Android versiyonda kullanıcı deneyimini daha iyi bir hale getireceğini düşündüğü gezinme çubuğunu alt bar olarak ekledi.

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu Sociality.io’yu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Sociality.io

Yorumlar (0) Yorum Yap

/