l Haftalık Sosyal Medya Özeti: 6 Ağustos  –  12 Ağustos 2018 - CEOtudent

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 6 Ağustos  –  12 Ağustos 2018

Sociality.io

Sociality.io

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu.

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 6 Ağustos  –  12 Ağustos 2018 1
Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi. Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

Facebook Sayfaları İşletmelerin Etkileşimini Artıracak Şekilde Yeniden Tasarlıyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 6 Ağustos  –  12 Ağustos 2018 2
Facebook, platform üzerinden potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen yerel işletmelerin etkileşimlerini artırabilmeleri için sayfalarda güncellemeler yaptı. Bu değişiklikler arasında en dikkat çeken değişiklik “Tavsiyeler” özelliği yenilenerek sayfalara da ekleniyor. Bununla birlikte işletmelerin menülerini görebileceğiniz ve rezervasyon yaptırabileceğiniz genişletilmiş özellikler de platforma ekleniyor.

LinkedIn Deneyimlerinizi Eklediğiniz Bölümde Yeniliğe Gidiyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 6 Ağustos  –  12 Ağustos 2018 3
Profesyonellerin sosyal medya ağı LinkedIn son zamanlarda yaptığı yenilikler ile kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor. LinkedIn son güncellemeyi kullanıcıların deneyimlerini ekledikleri alanda gerçekleştirdi. Eğer bir şirkette birden fazla pozisyonda çalıştıysanız LinkedIn artık bunları ayrı ayrı göstermeyecek, çalıştığınız şirketin adı altında listeleyecek.

Facebook “Chatbot”ları Bankaların İletişiminde Yer Almasını İstiyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 6 Ağustos  –  12 Ağustos 2018 4
Facebook bankaların müşteri hizmetlerini Messenger içindeki chatbot’lara taşımak istiyor. Sosyal medya platformu son çeyrekte yaşadığı düşüşü geride bırakmak istediği için bu tarz adımlar atıyor. Fakat yaşanan Cambridge Analytica skandalından sonra bankaların ve kullanıcıların böyle bir yeniliğe nasıl bakacakları merak konusu.

Messenger AR Teknolojisini Messenger İçindeki Oyunlarda Kullanmaya Hazırlanıyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 6 Ağustos  –  12 Ağustos 2018 5
Sohbet gruplarında AR teknolojisini daha önce Snapchat kullanmıştı. Facebook da bu dünyanın gerisinde kalmamak için kolları sıvadı ve 6 kişi ile oynanabilen “Don’t Smile” adındaki ilk AR tabanlı oyununu kullanıcılara sundu.

YouTube Web Uygulamasında da Dikey Videolar Desteklenmeye Başladı

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 6 Ağustos  –  12 Ağustos 2018 6
Birçok mecra kullanıcıların dikkatini daha çok çekmesi için dikey video formatları ile ilgili geliştirmeler yapıyor. Özellikle hikaye paylaşımlarının artmasından sonra dikey video formatı daha çok önem kazandı. YouTube da bu trendi kaçırmamak için hem web hem de mobil uygulamada dikey video formatını desteklemeye başladı.

Facebook İsteyen Kişileri Mentorler ile Buluşturuyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 6 Ağustos  –  12 Ağustos 2018 7
Facebook geçtiğimiz yıl kişilerin mentorlerden destek alabileceği grupların olduğu bir sistemi denemeye başlamıştı. Son gelen haber ise ebeveynlik ve kişisel gelişim konularında yardım aradığınızda Facebook’ta mentorluk veren gruplar size yardımcı olmaya başlayacak. Bir grupta mentorluk desteği vermek isteyen grup yöneticileri işe bir mentorluk programı yaratmakla başlayacak.

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu Sociality.io’yu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Sociality.io

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/