l Haftalık Sosyal Medya Özeti: 30 Temmuz – 5 Ağustos 2018 - CEOtudent

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 30 Temmuz – 5 Ağustos 2018

Sociality.io

Sociality.io

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu.

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 30 Temmuz – 5 Ağustos 2018 1
Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi. Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

Facebook ve Instagram’da Geçirdiğiniz Zamanı Hesaplamak İster Misiniz?

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 30 Temmuz – 5 Ağustos 2018 2
Birçok Facebook ve Instagram kullanıcısı gün içinde onlarca sosyal medya uygulamalarına girip çıkıyor. İnsanların günün büyük bir çoğunu bu uygulamalarda geçirdiğini söylemek ne kadar mümkünse, net bir zaman vermek o kadar mümkün değildi. Fakat Facebook ve Instagram ekleyeceği yeni bir özellik ile kişilerin uygulamalarda ne kadar zaman geçirdiğini görmesine izin verecek.

WhatsApp Business Eklediği Yeni Özellikler ile Müşteri İlişkilerini Bir adım Öteye Taşıyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 30 Temmuz – 5 Ağustos 2018 3
WhatsApp’ın geçtiğimiz aylarda büyük ve orta ölçekli şirketler için yayına aldığı WhatsApp Business API’ye yeni özellikler eklendi. Bu eklenen özellikler ile artık işletmelerden WhatsApp aracılığı özel ve detaylı bilgi isteyebilecek, web sitesinden ya da Facebook reklamında direkt uygulama üzerinden sohbet başlatabilecek, kullanmayı tercih eden markalardan WhatsApp’tan direkt destek alabileceksiniz.

Facebook’ta “Talent Show” Başlasın!

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 30 Temmuz – 5 Ağustos 2018 4
Facebook insanların ilgilerinin yoğunlaştığı her alana el atmaya devam ediyor. Müzik konusunda geçtiğimiz günlerde yeni uygulamalar yayınlayan sosyal medya platformu henüz yayınlanmayan Talent Show ile kullanıcıların söyledikleri şarkılar ile bir şarkı yarışması atmosferi yaratıyor ve birbirleri ile yarışmasını sağlıyor.

Google Haritalar 3 Boyut ile İnsan Algısına Daha Yakın Hale Geliyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 30 Temmuz – 5 Ağustos 2018 5
Google Haritalar yeni yayınladığı 3D özelliği ile haritalar bölümünü insanların algısına daha yakın hale getiriyor. Örneğin 2 boyutlu haritalarda farklı yüz ölçümlerine sahip yerler aynı yüz ölçümüne sahipmiş gibi görünürken artık gerçek yüz ölçümleri ile algılanabilecek.

Facebook Date Yeni Bir Özellik Olarak Geliyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 30 Temmuz – 5 Ağustos 2018 6
Facebook F8’de tanıtımını yaptığı ve kişilerin birbirleri flört etmesine olanak sağlayan “dating” fonksiyonunu uygulama olarak değil özellik olarak sunmaya karar verdi. Facebook Date henüz herkese açılmasa da bazı kullanıcılar üzerinde test edilmeye başlandı.

Video Sohbet WhatsApp’ta

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 30 Temmuz – 5 Ağustos 2018 7
Mesajlaşma uygulamaları artık sadece metin mesajlaşması ile sınırlı kalmıyor, video fonksiyonlarını da özellikleri arasında yer veriyorlar. Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp da son olarak gruplarda video arama yapma özelliğini aktifleştirdi. Bu özellik ile uygulama içindeki gruplarınız ile video arama yapabileceksiniz.

Facebook “Oyun Pazarlaması” Yapanlar İçin Yeni Özellikler Geliştirdi

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 30 Temmuz – 5 Ağustos 2018 8
En hızlı büyüyen sektörlerden biri olan oyun sektörü için Facebook da yeni özellikler ve uygulamalar sunmaya devam ediyor. Son yaptığı güncelleme ile oyunlar indirilmeden Facebook uygulaması içinde oynanarak denenebilecek, oyunlar açısından keşfedilmeyi kolaylaştıracak ve indirme oranları artacak. Kullanıcılar oyunu deneyerek indirdikleri için daha sağlıklı geri dönüşler alınabilecek.

Ses Tanıyan Snapchat Lensleri

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 30 Temmuz – 5 Ağustos 2018 9
Snapchat lensleri sosyal medya platformunu kullanan kullanıcılar tarafında en sevilen özellik. Snapchat de kendini bu yönde geliştirmeye devam ediyor. Son eklenen özellik ile artık kullanıcılar sesli uyarılar ile lensleri yönlendirebilecek. Örneğin lensler hi,” “love,” “yes,” “no,” ve “wow” gibi kelimeleri algılayarak bunlara reaksiyon gösterecek. Şu an test aşamasında olan ve bazı kullanıcılar tarafından kullanılan özellik önümüzdeki günlerde herkes tarafında deneyimlenebilecek.

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu Sociality.io’yu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Sociality.io

Kategoriler: Teknoloji, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/