Haftalık Sosyal Medya Özeti: 3 Eylül  – 9 Eylül 2018

Sociality.io

Sociality.io

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu.

Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi. Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

IGTV Instagram İçin Hayal Kırıklığı Mı Oldu?

Instagram Haziran 2018’de IGTV’yi yayınladı. IGTV ile YouTube’a rakip olmayı amaçlayan Instagram, geçtiğimiz 2 ay içinde hızlı bir ilerleme kaydedemedi. Özellikle Instagram Hikaye’lerin gösterdiği başarının gerisinde kaldı. Fakat bir Instagram yetkilisi yaptığı açlıklama ile IGTV’nin biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu, ilerleyen zamanlarda hedeflerine ulaşacaklarını düşündüklerini söyledi.

Instagram Yeni Alışveriş Uygulaması Mı Çıkarıyor?

Instagram kullanıcıların birçoğunun platformu alışveriş için bir aracı olarak kullandığını uzun süre önce fark etmiş ve bununla ilgili adımlar atmıştı. Platform bununla ilgili bir açıklama yapmasa da gelen haberler sosyal medya platformunun ilerleyen dönemlerde yeni bir alışveriş uygulaması yayınlayabileceği yönünde.

Twitter Masaüstü Sürümünü Yeni Tasarımı ile Belli Kullanıcılar İçin Yayınladı

Twitter diğer sosyal medya platformlarının gerisinde de kalmamak için sürekli kendini güncellemeye devam ediyor. Masaüstü uygulamada son yapılan değişiklikler bazı kullanıcılar için yayına alındı. Yapılan en belirgin özellik yer imi özelliğinin mobilden sonra masaüstü uygulamaya da taşınması oldu. Özelliklerin tüm kullanıcılar tarafından ne zaman kullanılabileceği ise şu an belli değil.

YouTuber’ları Hayranları ile Daha Fazla Etkileşime Geçiren Girişim: Popbase

İçerik üreticilerinin artık sadece içerik üretmesi yetmiyor; takipçilerini de yaptıkları iletişime dahil etmeleri ve daha fazla etkileşim yaratmaları gerekiyor. Popbase de YouTuber’ların takipçileri ile daha çok etkileşim yaratmalarına yardımcı olan bir girişim. Aynı zamanda kanal sahiplerinin uygulama içi satın almalar ve içerik odaklı reklamlarla daha fazla gelir elde etmesine yardımcı oluyor.

Facebook Creator Studio’yu Global Olarak Yayında

Facebook geçtiğimiz hafta sadece belli bir bölgedeki kullanıcıların yararlanabildiği Creator Studio’yu dünya geneli için kullanılabilir duruma getirdi. İçerik üreticileri ve yayıncılar Creator Studio ile içeriklerini ve etkileşimlerini yönetebiliyor, kullanıcı insightlarını inceleyebiliyor, video yayınlayabiliyor. Tüm bunları ve bunlara ek olarak birçok özelliği kullanmak isterseniz Facebook Business Manager hesabınızı ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Watch Tüm Dünya İçin Kullanıma Sunuldu

Geçtiğimiz sene Amerika’da kullanıma sunulan ve gençlerin ilgisini çekmesi beklenen Facebook Watch global olarak yayında. Temelde benzer ilgi alanları olan kullanıcıların aynı anda bir videoyu izlemesini mümkün kılan Facebook Watch ile, Facebook video izlemeyi seven gençleri geri kazanmayı ve tüm kullanıcılara daha iyi bir video izleme deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Amerika’daki Kullanıcıların Facebook Alışkanlıkları Değişiyor

Toplamda 5000 kişinin katıldığı Pew Research Center’ın araştırması, Facebook’un eski popülerliğini kaybettiğini gösteriyor. Araştırmaya göre kullanıcıların %26’sı son 12 ay içerisinde Facebook’u mobil cihazlarından silmiş. Araştırmanın bir diğer sonucu ise 18–29 yaş arası kullanıcıların gizlilik ayarları konusuna 65 ve üstü kullanıcılardan daha fazla önem verdiği yönünde.

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu Sociality.io’yu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Sociality.io

Kategoriler: Dijital, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/