Haftalık Sosyal Medya Özeti: 27 Ağustos  –  2 Eylül 2018

dtp2v6 - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 27 Ağustos  –  2 Eylül 2018
Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi. Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

Instagram Hesabınızı Hala Onaylı Değilse Şimdi Başvurun

ulbn2i - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 27 Ağustos  –  2 Eylül 2018
Instagram bir süredir doğrulanmış hesap olmak için yapılan başvuruları değerlendirmeye almıyordu. Geçen hafta yapılan duyuru ile doğrulanmış hesap olmak isteyen hesaplar için başvuruların yeniden başladığı duyuruldu. Instagram’a doğrulanmış hesap olmak istiyorsanız ayarlar sekmesine gidip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

YouTube’da Ne Kadar Zaman Geçirdiğinizi Öğrenin

jfkzil - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 27 Ağustos  –  2 Eylül 2018
Son zamanlarda sosyal medya platformları kullanıcıların zamanlarını daha doğru yönetebilmeleri için platformda ne kadar zaman geçirdiklerini onlara gösteren algoritmalar geliştiriyor. YouTube da bu uygulamayı hayata geçirdi. Kullanıcılar günlük, bir önceki gün ve 7 günlük sürelerde YouTube’da ne kadar vakit geçirdiklerini görebilecekler.

Facebook da Yenilenebilir Enerji İçin Kolları Sıvadı

h6kg38 - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 27 Ağustos  –  2 Eylül 2018
Facebook yaptığı açıklama ile 2020 yılından itibaren %100 yenilenebilir enerji kullanacağını duyurdu. 2013 yılında yenilenebilir enerji için yola çıkan sosyal medya platformu şu an kendine koyduğu hedefleri belirledikleri zamandan önce tamamlıyor.

Müzikli Gifler Snapchat’te

hon8n4 - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 27 Ağustos  –  2 Eylül 2018
Snapchat TuneMoji uygulaması entagrasyonuna izin vererek kullanıcıların müzikli gif paylaşmasına izin vermeye başladı. Fakat bu paylaşımı yapabilmek için önce TuneMoji uygulamasına gitmeniz ve oradan Snapchat ile bağlantı kurmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Çapraz Paylaşım ile Facebook’ta Paylaşılan Tweetler Silindi

m14b07 - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 27 Ağustos  –  2 Eylül 2018
Çapraz paylaşım konusunda bir süredir sorun yaşayan Twitter ve Facebook ilişkisinde son adım Facebook’tan geldi. Facebook yaptığı API değişikliği ile çapraz paylaşım ile platformda paylaşılan tüm tweetleri sildi. Bu hamle ile bu paylaşımların aldığı yorum ve reaksiyonlar da silindi.

Instagram Grup Özelliğini Üniversiteler Üzerinde Test

3ik178 - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 27 Ağustos  –  2 Eylül 2018
Herkesin bildiği gibi Facebook Harward Üniversite’sinde başlayan bir hikaye. Instagram ise yayına aldığı ve test aşamasında olan yeni grup özelliğini yine üniversiteler üzerinden denemeye başladı. Yeni yayına alınan grup özelliği sadece mevcut öğrenciler tarafından kullanılabilecek. Fakat bir .edu uzantısı ya da lokasyon doğrulaması şart koşulmadığı için mezun olanlar da bu özelliği kullanabilecek gibi görünüyor.

Facebook Gruplar için Piksel Eklenebilecek

198575 - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 27 Ağustos  –  2 Eylül 2018
Facebook 250 ve daha fazla üyesi olan gruplar için piksel ekleme özelliğini yayına aldı. Bu özellik ile markalar ve grup yöneticileri gruplar sayesinde web sitelerindeki kullanıcı büyümesini, etkinliklerini, etkileşimlerini daha doğru bi şekilde ölçümleyebilecek.

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu Sociality.io’yu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Sociality.io

Görüş Bildirin!

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için
görüşlerinizi bekliyoruz