l Haftalık Sosyal Medya Özeti: 25 Haziran – 1 Temmuz 2018 - CEOtudent

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 25 Haziran – 1 Temmuz 2018

Sociality.io

Sociality.io

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu.

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 25 Haziran – 1 Temmuz 2018 1
Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi. Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

Instagram 1 Milyar Aylık Kullanıcıya Ulaştı

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 25 Haziran – 1 Temmuz 2018 2
Instagram geçtiğimiz Eylül ayında aylık 800 milyon kullanıcısı olduğunu paylaşmıştı ve herkes 1 milyar kullanıcıya ne zaman ulaşılacağını beklemeye başlamıştı. Geçtiğimiz hafta beklenen haber Instagram’dan geldi. Her gün eklediği yeni özellikler ile daha fazla kullanıcıya ulaşan Instagram son yaptığı açıklama ile aylık kullanıcı sayısının 1 milyara ulaştığını duyurdu.

Facebook Şeffaflık Uygulamalarına Devam Ediyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 25 Haziran – 1 Temmuz 2018 3
Facebook yaşadığı krizin etkilerini üstünden atmak için hala çalışmaya devam ediyor. Sosyal medya platformu, şeffaflık üzerine yaptığı çalışmalar ile ilgili 2 yeni açıklama daha yaptı. Açıklamalara göre, Facebook Sayfalar’a yeni bir sekme eklenerek sayfaların açılış tarihleri, son zamanda yapılan isim değişiklikleri gibi bilgiler paylaşılacak. Aynı zamanda kullanıcılar sayfanın aktif reklamlarını da görüntüleyebilecek. Yapılan diğer yenilik ise siyasi reklamların daha sıkı bir filtrelemeden geçirilmesi ile ilgili.

Müzikli Hikayeler ile Instagram Hikayeler Renkleniyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 25 Haziran – 1 Temmuz 2018 4
Instagram Hikayeler günlük kullanıcı sayısını devamlı arttırmaya devam ediyor. Instagram geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklama ile en son 300 milyon olan kullanıcı sayısının 400 milyona yükseldiğini duyurdu. Kullanıcı sayısını günden güne arttıran Instagram, yeni özellikler ile de platformu renklendirmeye devam ediyor. Son eklenen özellik ile kullanıcılar artık hikayelerine müzik ekleyebilecek. Özelliği eklemek isteyen kullanıcılar çıkartmalar bölümüne eklenen özellik ile eklemek istedikleri müziği hikayelerine göre şekillendirebilecekler.

QR Kod ile LinkedIn Profilinizi Paylaşın

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 25 Haziran – 1 Temmuz 2018 5
İş dünyası ve profesyoneller tarafından çok sık tercih edilen LinkedIn yeni eklediği özellikler ile kullanıcılara bir çok kolaylık sunmaya devam ediyor. LinkedIn son olarak, ad ve soyad benzerliği gibi sebeplerden kaynaklanan profil karışıklıklarına çözüm sunmak için QR kod özelliğini kullanıma sundu.

Öne Çıkan Hikayeler Instagram Haber Kaynağında Ön Plana Taşınıyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 25 Haziran – 1 Temmuz 2018 6
Instagram, hiçbir hikayenin kullanıcıların gözünden kaçmasına izin vermiyor. Sosyal medya platformu son yaptığı güncelleme ile haber akışında yeni bir sekme oluşturdu ve öne çıkan hikayeleri burada göstermeye başladı.

İfadeler Şimdi Facebook Hikayelerde

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 25 Haziran – 1 Temmuz 2018 7
Haber kaynağındaki içeriklerde yer alan “Beğen”, “Muhteşem”, “Haha”, “İnanılmaz”, “Üzgün”, “Kızgın” ifadeleri şimdi de Facebook Hikayeler bölümüne eklendi. Bu çıkartmaları siz hikayelere ekleyebileceğiniz gibi arkadaşlarınız da hikayelerinize bildirim olarak yollayabiliyor.

Pinterest “One-Click Saving”i Tanıttı

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 25 Haziran – 1 Temmuz 2018 8
Pinterest, “pin”lemeyi sevenlerin işini kolaylaştıracak bir güncelleme yayınladı. Pinterest’e masa üstü uygulamadan giren kullanıcılar “one-click saving” butonu ile kaydetme butonuna basıp ardından da board seçmek zorunda kalmayacaklar.

Instagram “Direct”e Yeni Özellikler Ekliyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 25 Haziran – 1 Temmuz 2018 9
Instagram, DM olarak da adlandırılan özel mesajlaşma bölümünü uygulamadan ayırarak yeni bir uygulama olarak kullanıma sunmuştu. Yeni özellikler ile hareketlendirmeyi hedeflediği uygulamaya geçtiğimiz hafta kullanıcıların Instagram Direct üzerinden toplu olarak sohbet edebileceği video grup sohbet özelliğini ekledi.

İstemediğiniz Tüm Kelimeleri Facebook Haber Kaynağında Sessize Almayı Test Ediyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 25 Haziran – 1 Temmuz 2018 10
Facebook geçtiğimiz dönemlerde görmek istemediğimiz kişi ve sayfaları sessize alma özelliğini aktif etmişti. Facebook şimdi ise istenmeyen kelimeleri sessize alma özelliğini test ediyor. Fakat bu özellik reklamlı içerikler için kullanılamayacak.

Facebook’tan Çocuklar İçin Geliyor: Messenger Kids

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 25 Haziran – 1 Temmuz 2018 11
Teknoloji 7’den 70’e herkesi içine alırken çocukları da bu çemberin dışında tutmuyor. Facebook teknoloji ile haşır neşir olan çocukları ve ebeveynlerini unutmadı ve Messenger Kids’i Canada ve Peru’da yayınladı. Yeni uygulama ile çocuklar ebeveynlerinin kontrolü altında arkadaşları ile konuşup, video sohbetlere katılabilecekler.

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu Sociality.io’yu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Sociality.io

Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/