Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos – 26 Ağustos 2018

eh2yyz - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018
Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi. Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

Elon Musk Instagram Hesabını Kapattı

m6s39r - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018
Elon Musk geçtiğimiz hafta 8 milyon takipçili Instagram hesabını silerek herkesi şaşırttı. Hesabını kapatma nedenini Thomas Stearns Eliot’ın kitabından alıntı ile açıklayan Elon Musk’ın hesabını asıl kapatma nedeninin rapçi Azealia Banks ile arasında yaşanan olay olduğu konuşuluyor.

Facebook Üzerinden Bağışa Yeni Özellikler Eklendi

7h5z4z - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018
Facebook doğum günü fonu olarak ortaya çıkan Facebook’un bağış sistemi ile bugüne kadar 300 milyon doları aşkın bağış toplandı. Şimdi ise platforma yeni eklenen özellik ile kullanıcılar gönüllü kuruluşlara bağış yapabilecek. Aynı zamanda bağış yapan kuruluşun bilgileri, ne kadar bağış toplandığı ve bağışın hangi amaçlar ile kullanılacağı gibi detaylar ulaşılabilir olacak.

Google One Yayınlandı

98g8yj - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018
Google’ın yeni bulut depolama depolama uygulaması Google One geçtiğimiz hafta yayına alındı. Google One kullanıcıları Google servislerinde daha fazla depolama alanına sahip olacak, üyelik 5 aile üyesine kadar kişi ile paylaşılabilecek ve birçok ek avantajdan faydalanabileceksiniz. Hizmeti 15 GB’a kadar ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Twitter Eski API İçin Olan Desteğini Kesiyor

m2rlsh - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018
Twitter yaptığı açıklama ile eski API kullanan uygulamalara verdiği desteği keseceğini duyurdu. Twitter bu hamle ile platformu botlardan ve spamlerden temizlemeyi hedefliyor.

Facebook UEFA Maçlarının Yayın Haklarını Satın Aldı

g9hgte - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018
Yapılan açıklamaya göre Facebook Latin Amerika’da oynanan UEFA maçlarının yayın hakkını satın aldı. Spor yayıncılığı konusunda Twitter ve YouTube’un da benzer girişimleri olduğu biliniyor.

Twitter Lite Türkiye’de

7ruzdf - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018
Veri kullanımını azaltan, hızlı yüklenen ve cihazda daha az yer kaplayan Twitter Lite bir süredir test ediliyordu. Son gelen haberler gösteriyor ki uygulama 45 ülkede aktif olarak kullanılmaya başlandı. Kullanıcılar Twitter’da yapabildiğiniz birçok şeyi Twitter Lite uygulamasında da yapmaya devam edebilecek.

Facebook’un Etkileşimleri Düşmeye Devam Ediyor

542sj6 - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018
Buffer’ın yaptığı araştırmaya göre Facebook’ta etkileşimler düşmeye devam ediyor. Facebook’un değişen algoritması nedeniyle marka içeriklerinin etkileşimleri düşüyordu. Yapılan araştırmanın sonuçlarından biri gösteriyor ki; görseller videolardan daha fazla etkileşim alıyor.

Facebook Vidpresso’yu Satın Aldı

ohsd4z - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018
Tüm sosyal medya platformları video ile ilgili adımlar atmaya devam ediyor. Facebook da bu konuda diğer platformların gerisinde kalmamak için interaktif video deneyimini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Facebook’un bu alandaki yeni hamlesi Vidpresso’yu satın almak oldu. Vidpresso 6 yıldır TV ve içerik yayıncılarının çevrimiçi videolarını daha interaktif hale getiren çalışmalar yapıyor.

Etkileşimi Artıran Motion Picture Kullanımı Artık Daha Kolay

35jk64 - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018
Sosyal medya platformu Facebook, daha çok etkileşim alan videoları markaların yararına kullanabilecek yeni bir çerçeve tanıttı. Hareketsiz görüntüleri yalnızca “motion” ekleyerek hafif videolara dönüştürebilen “Create to Convert” framework’u Facebook’ta yayında.

Facebook Ad Manager ile Telefonunuzdan Reklam İçeriği Üretin

z5ukb2 - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018
Facebook, reklam verenlerin artan mobil ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyor. Platform, Ads Manager’in mobil uygulama kullanıcılarına çözümler sunabilmesi için yeni öğeler tanıttı. Bu yeni araçlar, reklam görüntülerini doğrudan Ads Manager uygulamasından oluşturup düzenlemenize ve zamandan ve işten tasarruf etmenize olanak tanıyor.

LinkedIn Grupları Yenilendi

kfkp5h - Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018
Profesyonellerin iş ağı LinkedIn’ın dünyada 500 milyon kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların en çok faydalandığı alanlardan biri de LinkedIn grupları. LinkedIn şimdi bu grupları ayrı bir uygulama olarak kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. LinkedIn bu yenilik ile spamı engellemeyi ve grupları daha verimli hale getirmeyi amaçlıyor.

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu Sociality.io’yu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Sociality.io

Görüş Bildirin!

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için
görüşlerinizi bekliyoruz