l Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018 - CEOtudent

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos – 26 Ağustos 2018

Sociality.io

Sociality.io

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu.

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018 1
Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi. Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

Elon Musk Instagram Hesabını Kapattı

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018 2
Elon Musk geçtiğimiz hafta 8 milyon takipçili Instagram hesabını silerek herkesi şaşırttı. Hesabını kapatma nedenini Thomas Stearns Eliot’ın kitabından alıntı ile açıklayan Elon Musk’ın hesabını asıl kapatma nedeninin rapçi Azealia Banks ile arasında yaşanan olay olduğu konuşuluyor.

Facebook Üzerinden Bağışa Yeni Özellikler Eklendi

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018 3
Facebook doğum günü fonu olarak ortaya çıkan Facebook’un bağış sistemi ile bugüne kadar 300 milyon doları aşkın bağış toplandı. Şimdi ise platforma yeni eklenen özellik ile kullanıcılar gönüllü kuruluşlara bağış yapabilecek. Aynı zamanda bağış yapan kuruluşun bilgileri, ne kadar bağış toplandığı ve bağışın hangi amaçlar ile kullanılacağı gibi detaylar ulaşılabilir olacak.

Google One Yayınlandı

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018 4
Google’ın yeni bulut depolama depolama uygulaması Google One geçtiğimiz hafta yayına alındı. Google One kullanıcıları Google servislerinde daha fazla depolama alanına sahip olacak, üyelik 5 aile üyesine kadar kişi ile paylaşılabilecek ve birçok ek avantajdan faydalanabileceksiniz. Hizmeti 15 GB’a kadar ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Twitter Eski API İçin Olan Desteğini Kesiyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018 5
Twitter yaptığı açıklama ile eski API kullanan uygulamalara verdiği desteği keseceğini duyurdu. Twitter bu hamle ile platformu botlardan ve spamlerden temizlemeyi hedefliyor.

Facebook UEFA Maçlarının Yayın Haklarını Satın Aldı

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018 6
Yapılan açıklamaya göre Facebook Latin Amerika’da oynanan UEFA maçlarının yayın hakkını satın aldı. Spor yayıncılığı konusunda Twitter ve YouTube’un da benzer girişimleri olduğu biliniyor.

Twitter Lite Türkiye’de

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018 7
Veri kullanımını azaltan, hızlı yüklenen ve cihazda daha az yer kaplayan Twitter Lite bir süredir test ediliyordu. Son gelen haberler gösteriyor ki uygulama 45 ülkede aktif olarak kullanılmaya başlandı. Kullanıcılar Twitter’da yapabildiğiniz birçok şeyi Twitter Lite uygulamasında da yapmaya devam edebilecek.

Facebook’un Etkileşimleri Düşmeye Devam Ediyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018 8
Buffer’ın yaptığı araştırmaya göre Facebook’ta etkileşimler düşmeye devam ediyor. Facebook’un değişen algoritması nedeniyle marka içeriklerinin etkileşimleri düşüyordu. Yapılan araştırmanın sonuçlarından biri gösteriyor ki; görseller videolardan daha fazla etkileşim alıyor.

Facebook Vidpresso’yu Satın Aldı

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018 9
Tüm sosyal medya platformları video ile ilgili adımlar atmaya devam ediyor. Facebook da bu konuda diğer platformların gerisinde kalmamak için interaktif video deneyimini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Facebook’un bu alandaki yeni hamlesi Vidpresso’yu satın almak oldu. Vidpresso 6 yıldır TV ve içerik yayıncılarının çevrimiçi videolarını daha interaktif hale getiren çalışmalar yapıyor.

Etkileşimi Artıran Motion Picture Kullanımı Artık Daha Kolay

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018 10
Sosyal medya platformu Facebook, daha çok etkileşim alan videoları markaların yararına kullanabilecek yeni bir çerçeve tanıttı. Hareketsiz görüntüleri yalnızca “motion” ekleyerek hafif videolara dönüştürebilen “Create to Convert” framework’u Facebook’ta yayında.

Facebook Ad Manager ile Telefonunuzdan Reklam İçeriği Üretin

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018 11
Facebook, reklam verenlerin artan mobil ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyor. Platform, Ads Manager’in mobil uygulama kullanıcılarına çözümler sunabilmesi için yeni öğeler tanıttı. Bu yeni araçlar, reklam görüntülerini doğrudan Ads Manager uygulamasından oluşturup düzenlemenize ve zamandan ve işten tasarruf etmenize olanak tanıyor.

LinkedIn Grupları Yenilendi

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 20 Ağustos - 26 Ağustos 2018 12
Profesyonellerin iş ağı LinkedIn’ın dünyada 500 milyon kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların en çok faydalandığı alanlardan biri de LinkedIn grupları. LinkedIn şimdi bu grupları ayrı bir uygulama olarak kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. LinkedIn bu yenilik ile spamı engellemeyi ve grupları daha verimli hale getirmeyi amaçlıyor.

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu Sociality.io’yu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Sociality.io

Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/