l Haftalık Sosyal Medya Özeti: 2 Temmuz – 8 Temmuz 2018 - CEOtudent

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 2 Temmuz – 8 Temmuz 2018

Sociality.io

Sociality.io

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu.

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 2 Temmuz – 8 Temmuz 2018 1
Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi. Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

Instagram Tüm İçerikleri Gören Kullanıcıları Uyarıyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 2 Temmuz – 8 Temmuz 2018 2
Instagram ve Facebook kullanıcı sayıları kadar, kullanıcıların platform içinde geçirdiği zaman ile de yakından ilgileniyor. Geçtiğimiz aylarda Instagram’ın istatistik bölümüne uygulama içinde geçirilen süreyi ekleyeceği konuşulmuştu. Instagram yaptığı son güncelleme ile son 48 saat içinde yayınlanan tüm içerikleri gören kullanıcılarına “Haber Kaynağında Yayınlanan Tüm İçerikleri Gördün” uyarısı göstermeye başladı. “Rahatsız Etme” özelliği ile kullanıcıların bildirimleri belirli süreler ile sessize alabilmesinin yakın zamanda sosyal medya platformuna ekleneceği gelen haberler arasında.

Facebook API Değişiklikleri Devam Ediyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 2 Temmuz – 8 Temmuz 2018 3
Cambridge Analytica skandalından sonra Facebook kendisine ait olan tüm uygulamalar için API değişikliğine gitmiş ve ciddi kısıtlamalar getirmişti. Düzenlemelerden sonra birçok uygulama platformdan kaldırılmış, diğerleri ise oldukça zorlu onay süreçlerinden geçmişti. Sosyal medya platformu, geçtiğimiz günlerde yeni API düzenlemeleri yaptığını duyurdu. Bu düzenlemeler ile yine birçok uygulama kapatılırken, bir çok uygulamanın da onay sürecine tekrar girmesi gerekecek.

Instagram Lite Yayında

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 2 Temmuz – 8 Temmuz 2018 4
Instagram geçtiğimiz hafta 1 milyar kullanıcıya ulaştığını duyurmuştu. Sosyal medya platformu, kullanıcı sayısı arttıkça kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için yeni özellikleri ve uygulamaları yayına almaya devam ediyor. Son olarak Instagram’ın temel özelliklerini kullanabildiğiniz ve telefonda sadece 573KB yer kaplayan Instagram Lite yayına alındı. Fakat video paylaşmak ve DM üzerinden sohbet şu an uygulama tarafından desteklenmiyor.

Facebook Grup Yöneticilerinin İşi Kolaylaşıyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 2 Temmuz – 8 Temmuz 2018 5
Cambridge Analytica skandalından sonra Facebook, platform içindeki tüm alanlarda kısıtlamalara gitmişti. Bu süreçte grup uygulamaları, gruplardaki üye listelerine, gruplarda paylaşım yapan kullanıcıların isimlerine ve profil fotoğraflarına erişimi kaybetmişti. Onay sürecine giren ve onay alan grup uygulamaları yöneticilerinin işi, yeni grup eklentisi ile kolaylaşıyor. Sosyal medya platformu, konu hakkında bir kullanım klavuzu niteliğinde bir metni yardım bölümüne ekledi.

Facebook Satın Aldığı Üç Uygulamayı Kapatıyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 2 Temmuz – 8 Temmuz 2018 6
Facebook, kullanıcılar arasında popülerliği artan ya da artmasını ön gördüğü küçüklü büyüklü birçok uygulamayı satın alıyor. Sosyal medya platfomu bu şekilde satın aldığı Moves, Hello ve tbh’yi kapatma kararı aldı.

Facebook Bug’ı Yüzünden Engellenen Profillerin Engeli Kalktı

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 2 Temmuz – 8 Temmuz 2018 7
Geçtiğimiz günlerde fark edilen bir bug ile engellenmiş olan 800.000’den fazla kişinin engelinin kalktığı ortaya çıktı. Platform bug’ın neden kaynaklandığını detaylı olarak açıklamasa da yaşanan sorun ile ilgili bir blog yazısı ile kullanıcıları bilgilendirdi.

Instagram Soru Çıkartmalarını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 2 Temmuz – 8 Temmuz 2018 8
Instagram, Hikayeler’deki etkileşimi arttırabilmek için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Daha önce iki alternatifli sorular ve emoji slider ile kullanıcıların etkileşime geçmesine sağlayan platform, şimdi de soru çıkartmaları ile bir etkileşim hedefliyor. Kullanıcılar tarafından fark edilen özellik için şu an bir duyuru yapılmadı. Ama önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar özellikten faydalanmaya başlayabilecek.

Facebook’un Destekçi Rozetleri Türkiye’de de Kullanılabilecek

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 2 Temmuz – 8 Temmuz 2018 9
Facebook geçtiğimiz günlerde Patreon’un çok benzeri bir uygulamayı sunmuş ve takipçilerin sevdikleri içerik üreticilerine destek olmasına aracı olmaya başlamıştı. Bu özellik şimdi Türkiye’deki kullanıcılar tarafından da kullanılmaya başlanabilecek. Kullanıcılar desteklemek istedikleri içerik üreticisine bağış yaptıklarında rozetler kazanacaklar.

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu Sociality.io’yu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Sociality.io

Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/