Haftalık Sosyal Medya Özeti: 18 Haziran – 24 Haziran 2018

Sociality.io

Sociality.io

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu.

Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi. Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

Otomatik Oynatılan Reklam Videoları Messenger’da

En çok tercih edilen sosyal medya kanallarından biri olmaya devam eden Facebook, kullanıcıların yoğun olarak etkileşimde olduğu her alanda reklam modelleri geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde Messenger reklamlarını yayına alan sosyal medya platformu, şimdi yine Messenger’da otomatik oynatılan video reklamlarını denemeye başladı.

Instagram IGTV’yi Tüm Kullanıcılar İçin Yayına Aldı

Kullanıcıların 15 – 60 saniye arasında video yüklemesine izin veren IGTV geçtiğimiz hafta tüm kullanıcılar için yayına alındı. Kullanıcıların IGTV’de içerik oluşturabilmesi için ilk önce YouTube’da olduğu gibi kanal oluşturmaları gerekiyor. Sonrasında ise bu videoyu Facebook’ta paylaşabiliyor ve içeriğinizin performasını takip etmek için raporlara ulaşabiliyorsunuz.

YouTube Yeni Reklam Hamleleri ile Reklam Verenleri Kendine Çekmek İstiyor

YouTube uzun süredir markaların reklamlarının sakıncalı videolar içinde gösterilmesinden ve bunun takibinin yapılamaması sebebi ile sorun yaşıyor. Bu gelişmelerden sonra reklam verenlerin güvenini kaybeden video izleme platformu, reklam verme araçlarında yeniliğe gidiyor. Yaptığı yeni güncellemelerden sonra Video Experiments, Director Mix ve Video Ad Sequencing adında 3 yeni araç yayına alan YouTube reklam verenler için daha iyi bir deneyim vadediyor.

Influencer ve Reklam Verenler, Facebook Brand Collabs ile Bir Araya Geliyor

Facebook’un kanaat önderleriyle markaları bir araya getirdiği Brand Collabs piyasaya sürüldü. Markaların kendi hedef kitlelerine uygun içerik üreticileriyle, içerik üreticilerinin ise kendilerine uygun markalar ile buluşmasına fırsat veren Facebook, yeni reklam modellerini ve özellikleri de yayına aldı.

YouTube İçerik Oluşturucuları İçin Yeni Araçlar Geliştiriyor

YouTube içerik oluşturucularının para kazanması için yeni araçlar ile video izleme platformunu geliştirmeye devam ediyor. Vidcon Konferansı’nda ve resmi blog sayfasında duyurduğu üzere, içerik oluşturucular yepyeni araçlar ile reklamsız videolar dışında da abonelerine ulaşabilecek.

Snap Map Güncellendi

Snapchat, geçtiğimiz yıl bu zamanlarda duyurduğu Snap Map özelliğine bu sene Haziran ayında yeni özellikler ekledi. Yeni özellikler ile haritalara yeni animasyonlar ve renk şemaları eklenirken, bulunulan konumdan hareketle hava durumu ile ilgili efektler eklenebilecek.

Facebook Ücretli Grupları Test Ediyor

Cambridge Analytica skandalından sonra Facebook’un paralı üyelikle devam edebileceği gibi haberler yayılsa da sosyal medya platformundan bu konu ile ilgili hiçbir resmi duyuru gelmemişti. Facebook üyelik için olmasa da Facebook Grup özelliği kapsamında ücretli bir kullanımı test ediyor. Tüm gruplara gelmese de belli başlı gruplarda ücretli üyelik uygulanmaya başladı.

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu Sociality.io’yu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Sociality.io

Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/