l Haftalık Sosyal Medya Özeti: 16 Temmuz – 22 Temmuz 2018 - CEOtudent

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 16 Temmuz – 22 Temmuz 2018

Sociality.io

Sociality.io

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu.

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 16 Temmuz – 22 Temmuz 2018 1
Sociality.io ekibi, sosyal medya alanında bu hafta yaşanan gelişmeleri sizler için derledi. Her hafta yayınlanan bu özetlerle sektördeki son gelişmeleri takip edebilir, markanızı ve ekibinizi sosyal medyanın her an değişen dünyasına hazır hale getirebilirsiniz.

“Emoji Günü” Kutlu Olsun

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 16 Temmuz – 22 Temmuz 2018 2
Hayatımızda oldukça büyük yer kaplayan emojilerin de bir günü var: 17 Temmuz Dünya Emoji Günü. Markalar kullanıcıların severek kullandığı emojilere iletişimlerinde yer vererek etkileşimlerini arttırmayı hedefliyorlar. Bununla birlikte 17 Temmuz’da Apple da Emoji Günü’ne özel 70 tane yeni emojinin müjdesini verdi.

Reaksiyonlar Şimdi de Instagram’da

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 16 Temmuz – 22 Temmuz 2018 3
Sosyal medya platformları kullanıcıların daha çok ve daha hızlı etkileşime geçebilmesi için yeni özellikler geliştirmeye önem veriyor. Facebook ve Instagram ise platformlardan birinde bulunan ve kullanım oranları yüksek olan özellikleri bir diğer platforma entegre ederek kullanıcıların kullanım alışkanlıklarını avantaja çevirmeyi tercih ediyor. Son olarak Instagram, Facebook’ta kullanılan reaksiyonları Hikayeler bölümünde test etmeye başladı.

WhatsApp Yönlendirilen Mesajlara Sınır Getiriyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 16 Temmuz – 22 Temmuz 2018 4
En büyük mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, geçtiğimiz hafta kullanıcıların mesajları birbirine yönlendirebileceği yeni özelliğini tanıtmıştı. Uygulama bu hafta ise, yönlendirilen mesajları 20 gruba gönderilecek şekilde sınırladığını duyurdu. Bu sınır Hıindistan’da ise 5.

Instagram’a Online Olduğunuzu Gösteren Yeşil Nokta Geliyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 16 Temmuz – 22 Temmuz 2018 5
Instagram en başta fotoğraf paylaşımı ile ön plana çıkan bir mecra olsa da eklediği yeni özellikler ve yaptığı geliştirmeler ile kullanıcıların hem paylaşım yapabildikleri, hem mesajlaşabildikleri bir platforma dönüştü. Kullanıcıları daha fazla sohbet etmeye yönlendirmek için şimdi de çevrim içi olan arkadaşlarınızı görebileceğiniz yeşil nokta özelliğini yayına aldı. Fakat sadece sizi takip eden ve özel mesaj ile sohbet ettiğiniz arkadaşlarınızın çevrim içi olup olmadığını görebileceksiniz. İsterseniz bu özelliği ayarlar bölümünden kapatabilirsiniz.

LinkedIn Mesajlaşma Alanını Güncelledi

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 16 Temmuz – 22 Temmuz 2018 6
Geçtiğimiz hafta, LinkedIn hem haber akışında hem de mesajlaşma alanında bir dizi yenilik yaptı. Mesajlaşma alanında kişilerin birbirine dosya eki gönderebilmesine olanak sağlayan geliştirmelerin yanı sıra, artık kullanıcıların mobilde grup sohbeti başlatmasına imkan tanıyor.

İstemediğiniz Takipçileri Instagram Takipçi Listenizden Çıkarın

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 16 Temmuz – 22 Temmuz 2018 7
Instagram’da gizli hesaplar, istemedikleri kişileri listelerinden çıkararak bu kişilerin paylaşımlarını görmesini engelleyebiliyordu. Takipçileri hakkında kullanıcıların kendi kararlarını vermesini ve uygulamasını destekleyen Instagram, herkese açık hesaplar için de bu özelliği test etmeye başladı. Şu an tüm hesaplarda aktif olmayan özelliği Instagram da doğruladı.

Youtube da Hashtag Kulanmaya Başlıyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 16 Temmuz – 22 Temmuz 2018 8
Twitter, Instagram ve Facebook’tan aşina olduğumuz “hashtag” yani “etiket”ler YouTube tarafından da kullanılmaya başlıyor. Bu özellik önceden de platform içinde yer alıyordu fakat son yapılan güncelleme ile ön plana çıkarılıyor.

Instagram Hesaplarını Çalmak Zorlaşıyor

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 16 Temmuz – 22 Temmuz 2018 9
Instagram telefon numaranızın çalınması ve daha sonra Instagram hesabınızın ele geçirilmesi ihtimaline karşı yeni bir çift faktörlü kimlik doğrulama sistemi geliştirdiğini doğruladı. Bu koruma sistemi ile, özellikle yüksek takipçili hesaplar için risk oluşturan çalınma olaylarının önüne geçilmesi planlanıyor.

LinkedIn Etkileşimi Arttıracak Yeni Özelliklerini Tanıttı

Haftalık Sosyal Medya Özeti: 16 Temmuz – 22 Temmuz 2018 10
LinkedIn platform içindeki konuşulmayı ve etkileşimi arttırmak için bir dizi yeni özellik yayınladı. Bu özellikler arasında daha sonra paylaşmak istediğiniz postları taslak olarak kaydetmek, diğer dillerdeki gönderiler için “çevirisini gör”, hazırlamış ve paylaşmış olduğunuz tüm içeriklere tek bir yerde görebilmek için yeni bir bölüm, okuduğunuz makaleden alıntılamak istediğiniz bölümü direkt LinkedIn’de paylaşmak için bir eklenti gibi kullanıcı deneyimini kolaylaştıracak yenilikler yer alıyor.

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan sosyal medya yönetim platformu Sociality.io’yu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Sociality.io

Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/