Gün İçinde Edineceğiniz Bu 5 Alışkanlıkla Sağlığınıza Yatırım Yapın

LAV

LAV

Yeni bir cam, hep yeni bir heyecan.

27 Şubat 2018

Fark yaratabilmek ilk önce değişiklik yapmak için gereken kararı vermekle başlar. Daha sağlıklı olmanın yolu her zaman büyük büyük değişikler yapmak anlamına gelmez.
Genel sağlığınızı ve yaşam kalitenizi iyileştirmenize yardımcı olacak, atabileceğiniz daha küçük adımlar da vardır. Bunlar kolayca rutininize ekleyebileceğiniz şeyler oldukları için, sürekliliğinin sağlanması da daha kolaydır. 
Gününüze aşağıdaki minik tavsiyeleri dahil etmeyi deneyin. Bu tavsiyeler alışkanlık haline geldiğinde sağlığınız üzerinde yaratacağı pozitif etki tavsiyeler kadar minik olmayacak.

1) Uyku rutininizi düzenleyin ve mümkün olduğu kadar sabitleyin.

2) Su tüketiminizi mutlaka takip edin. 

3) “Detoks” kavramıyla tanışın.

4) Kendinize iyi davranın.

5) Hafızanızı güçlendirecek küçük egzersizler yapın. 

Fiziksel aktiviteler kadar mental aktivitelerin de sağlığa katkısı büyük. Araştırmacılar da zihinsel olarak zorlayıcı faaliyetlerin beyne koruyucu bir etkisi olabileceğini savunuyor.
Bulmaca veya oyunlardan zevk almıyorsanız da endişelenmeyin. Beyninizin sağlığını korumanın başka basit yolları da var. Zihninize canlandırma yapması için izin verin. Duyularınızı aynı anda kullanmaya çalışın. Çay içerken sadece tat almayın; sıcaklığını hissedin, kokusunu içine çekin, içtiğiniz bardağın şeklini ve dokusunu aklınıza yazın. 

LAV, birbirinden zengin ve özgün bardak tasarımlarıyla hafızalarda yer ederek akıllardaki kalıcılığını pekiştiriyor. Verdiğiniz ufak bir çay molasıyla bu deneyimi daha da zenginleştirin ve hatırlanabilir kılın.

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap