Güçlü Bir Annenin Oğluyla Birlikte Hazırladığı 17 Senelik Fotoğraf Projesi

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Tayvanlı Annie Wang, uluslararası alanda üne sahip bir fotoğraf sanatçısı. Cesur sergileriyle adından bahsettiren Annie Wang’a en büyük şöhreti getiren çalışması 17 senedir devam ediyor. The Mother as a Creator (Bir Yaratıcı Olarak Anne) fotoğraf dizisinde, Wang, çocuğunun doğumundan bir gün önce başlayarak her doğum gününü fotoğraflayarak ölümsüz hale getiriyor.
Kadının yaratıcı gücünü, annelikle ifade etmeyi seçen Wang, bu gücü herkese göstermek için bu stratejiyi seçtiğini belirtti. Kendini, doğal haliyle ve farklı yollarla yansıtan sanatçı, anneliğin yalnızca yaratıcı bir yanı olmadığına dikkat çekiyor. Anneliğin fedakarlık, bilgelik ve sürekli başkalarını düşünmek olduğunu belirtiyor.

2001 – Doğumdan önceki gün

Annie Wang, The Mother as a Creator çalışmasında, anneliğin bir sanatçı olarak kendisini nasıl değiştirdiğini gösteriyor. Annie ve oğlu, her sene, bir önceki seneki pozlarının önünde durarak fotoğraflarını çekiyorlar. Bunun, oğluyla arasında oluşturduğu bağın katmanlarını görebildiğini belirten Annie, anneliğin görselleşmiş halini oluşturduklarını ifade ediyor. Annie’nin fotoğrafları, sosyal medyada gücün göstergesi olarak paylaşılıyor.

2002 – “Kameranın tuşuna birlikte basıyoruz.”


2003 – “Oğlumun ayağı alçıda.”


2004 – “Birlikte Noel’i kutluyoruz.”


2005 – “Sergiye hazırlanıyoruz.”


2006 – “Sıkı çalışıyoruz.”


2010 – “Hareketli ve Belirsiz”


2011 – “Hayalleri gerçekleştirmek”


2014 – “Aynı boydayız.”


2018 – “Özgürlük için tartışıyoruz.”

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/