Fırsatlarıyla ve Sunduklarıyla Göz Dolduran Kariyer Yolu: 5 Maddede Satış Kariyeri

Yeni mezunlar ya da mezun adayları kariyerlerine hangi alanda başlangıç yapacakları konusunda genelde kararsızdırlar. Eğer keskin tercihleriniz yoksa satış kariyeri sunduğu eşsiz fırsatlarla güçlü bir başlangıç yapmanızı sağlayabilir.
Uzaktan bakıldığında zorlu ve karmaşık görünse de satış kariyeri, yeni mezunlar tarafından ilgi gören ve Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler arasında günden güne önem kazanan kariyer alanlarından biridir. Bunun elbette bazı sebepleri var. Gelin birlikte bakalım:

1) Değişimin, dönüşümün, hareketin merkezidir.

İş hayatındaki değişim mekanizmasının tam merkezinde yer alan alanlar arasında satış dışında çok az alan vardır. Öğrenme ve adaptasyon çevikliğinizin günden güne artacağı satış kariyerinizde sürekli bir devinim, sürekli dönüşüm yaşarsınız. Bu yönüyle oldukça dinamik, hareketli ve kendinizi geliştirebileceğiniz bir alandır.

2) İş olarak eşsiz fırsatlar sunar.

Satış kariyeri, özellikle uluslararası şirketlerde coğrafi sınırlarını genişletmek ve yeni kültürler öğrenmek isteyen kişiler için zengin fırsatlar sunar. Bunun yanı sıra şirketin kârına doğrudan etkiniz olduğu için satış primi elde etme şansınız da yüksektir.

3) En başarılı yöneticiler buradan başlıyor.

İş hayatındaki birçok profesyonel için Genel Müdürlük çekici ve ilham verici bir kariyerin zirvesidir. Günümüzün en başarılı Genel Müdürleri, CEO’ları genelde kariyerlerine satış alanında başlamıştır.
Bir zamanlar çok başarılı olan satış profesyonellerinin birçoğu 10-15 senelik başarılı kariyer yolculuklarında Genel Müdürlük kariyerine ulaşmışlardır.

4) Zengin bir network sunar!

Hem profesyonel yaşamınız hem de sosyal yaşamınız için Network oldukça değerli bir kavramdır. Satış kariyerinde, işinizin temelinde insan ve insan ilişkileri yatar. Satış alanında sık sık yeni ilişkiler kurar, yeni insanlar tanır ve mevcut ilişkilerinizi geliştirmeye yönelik adımlar atarsınız. Bu yönüyle de size güçlü bir Network sağlar.

5) Tutku dolu, heyecan dolu bir alandır.

Hedefler, satışın iskeletini oluşturur. Bu da sizi sürekli zinde tutan, işiniz ile ilgili her daim heyecan duymanızı sağlayan bir zemin oluşturur. Bu yönüyle satış kariyeri; bir tutkuya sahip olduğunuz, takım ruhunun en yüksek seviyelerde hissedildiği, sosyal yaşamınızın zirve yaptığı ve başarıdan başarıya koşabileceğiniz eşsiz bir kariyer alanıdır.
Belki de şu an satış kariyerinize iyi bir başlangıç yapabileceğiniz bir fırsatla karşı karşıya olabilirsiniz. ?

Türkiye Finans CORE Programı ile satışta kariyer hedefleyen geleceğin yöneticilerini arıyor!

“O benim” diyorsan, samimi, mutlu, sıcakkanlı ve insana değer veren bir ekiple birlikte satış alanında başarıdan başarıya koşmak istiyorsan bu program tam sana göre.

Detaylı bilgiye ve başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (1) Yorum Yap

motive edici ve minimalist bir yazi olmuş

/