Google Maps Yenileniyor

Alperhan Bay

Alperhan Bay

Editör @CEOtudent

Google Haritalar, en sık ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi uygulamanın arayüzüne daha kolay erişebilmeyi hedefleyen bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Giriş ekranından hızlıca kaydırdığınızda o andaki trafik koşulları gibi şeyleri, ev ve işyerinize ulaşımınızı nasıl etkilediğini, ayrıca toplu taşıma araçlarının zamanlamalarını, yemek yiyebilecekleri yerleri, yakınlardaki ATM’leri, eczaneler ve daha bir sürü şeye kolayca erişim saylayabileceksiniz.

İlk sekmede, “en iyi akşam yemekleri”, “ucuz yemekler”, “iş yemekleri” ve diğer gibi çeşitli kategoriler altında düzenlenen kendi seçilmiş restoran ve bar seçeneklerini sunacak.

Yiyecek yerlere ilaveten, bu bölüm size ATM, eczaneler, bakkallar, benzin istasyonları ve diğer dükkanlar gibi günlük ihtiyaçların da bir bölümünü yönlendiriyor. Ayrıca, işletmelerin görüntülerini görebilir ve söz konusu mahalle hakkında kısa bir açıklama okuyabilirsiniz.

İkinci sekme yakınlardaki trafik durumunu, ev ve iş yerinizde gerçek zamanlı verileri sağlayacaktır.

Toplu taşıma araçları için ise  son sekme, hangi otobüs veya trene binileceğini, bir sonraki otobüs geldiğinde ve eve ya da işe geldiğinizde ilgili verileri gösterecektir. Başka bir yere gidecekseniz yakınlardaki toplu taşıma istasyonları ve gerçek zamanlı ulaşım saatlerini görebileceksiniz.

Google Haritalar’ın yeni sürümünde sunulan özelliklerin çoğu zaten mevcuttu ancak güncellemeyle daha hızlı bir şekilde işinizi halledebilmenizi kolaylaştırdı. Güncellenmiş Google Haritalar’ın Android’e sundu IOS içinde bir iki hafta içerisinde sunuluacağı düşünülüyor.

Kategoriler: Dijital

Yorumlar (0) Yorum Yap

/