Girişimcilik Vakfı Fellow 2017 Başvuruları Devam Ediyor

Türkiye’de girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve genç girişimcilere ilham vermek adına kurulan Türkiye Girişimcilik Vakfı, Fellow Programı 2017 için başvuruları almaya başladı. 23 Haziran’a kadar Fellow Programı’na başvurarak girişimcilik potansiyeli taşıdığını gösterebilen üniversite öğrencileri, girişim elçileri olarak farklı etkinlik ve projelerde yer alma, 12 ay boyunca 500 TL burs alma, ilham veren rol modeller ile tanışma ve uluslararası girişim ağına dâhil olma şansını yakalayacak.

Türkiye’de girişimcilik konusunda farkındalık yaratmak, girişimcilik kültürünü yaymak ve gençlere girişimciliğin bir kariyer alternatifi olduğunu aşılamak isteyen Türkiye Girişimcilik Vakfı, girişimci adaylarına ilham vermeye devam ediyor. “Farkınız özgürlüğünüz, cesaretiniz girişiminiz olsun” mottosu ile yola çıkan vakıf, Türkiye’nin üreten ve değer yaratan ülke olma yolundaki dönüşümünü girişimcilik ile hızlandırmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Girişimcilik Vakfı bu misyonla girişimcilik ekosistemine yeni adaylar katmak için Fellow Programı 2017 başvuru sürecini başlattı.

Fellow Programı’na dahil olmak isteyen öğrencilerin, 23 Haziran’a kadar buradaki bağlantıdan başvuru formunu doldurup Girişimcilik Vakfı’na göndermesi gerekiyor. Başvuru formunun ardından motivasyon videosu çeken öğrenciler bir sonraki aşamaya geçme hakkına sahip oluyor. Altı adımdan oluşan seçim sürecinin devamı yenilikçi ve bilimsel yöntemler aracılığıyla adayların motivasyonunu ve girişimcilik potansiyelini ölçen özel kişilik testlerinden ve seçim komitesiyle yapılacak online ve yüz yüze mülakatlardan oluşuyor. Programa başvurabilmek için T.C. vatandaşı olmak, Türkiye’de ikamet etmek, Türkiye’de bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış olmak, ekim ayından itibaren Türkiye’deki üniversitelerin 1, 2 ve 3. ve 4. sınıflarında okuyor olmak gerekiyor.


Geleceğin girişimci adayları ne kazanacak?

Fellow Programı’na katılma fırsatını yakalayan gençler, program dâhilinde ulusal ve uluslararası bir ağın parçası oluyor. Her iki ayda bir rol model alabilecekleri başarılı girişimcilerle bir araya gelerek onların hikâyelerinden ilham alma şansını elde edecek olan başarılı gençler, üniversitelerinde girişim elçileri olarak görev yapıyor. Seçilen Fellow’ların en önemli misyonlarından biri ise, kendi çevrelerinde girişimcilik kültürünü yaymak, çarpan etkisi yaratmak ve Girişimcilik Vakfı’nın “giveback” felsefesi doğrultusunda toplumdan aldığı destek ile kazandığı başarıyı yine toplumla paylaşarak başarıyı çoğaltmak. Seçim sürecini başarıyla tamamlayan Fellow’lar aynı zamanda program kapsamında 12 ay boyunca aylık 500 TL burs almaya hak kazanıyor.

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Yorumlar (0) Yorum Yap

/