l Girişimcilerin Mutlaka İzlemesi Gereken  Film Serisi "Rocky" - CEOtudent

Girişimcilerin Mutlaka İzlemesi Gereken  Film Serisi “Rocky”

Berk Bardakoğlu

Berk Bardakoğlu

Co-Founder of Moonday Fashion www.moondayfashion.com

 

 

 

 

 

 

 

Girişimcilerin Mutlaka İzlemesi Gereken  Film Serisi "Rocky" 1

 

İş hayatı her zaman istediğimiz gibi gitmez bir an bir güç bulur yeni bir iş bulmak veya bir girişimci olarak kendi işimizi kurmak isteriz ama öyle zorluklar ile karşılaşabiliriz ki bütün motivasyonumuz bütün gücümüzü kaybedebilir ve yıkılabiliriz; işte bu noktada kendimize hep hatırlatmamız gereken ve bize güç ve ilham verecek kahramanlara ihtiyaç duyarız. 
Sylvester Stallone’un canlandırdığı unutulmaz karakteri Rocky, bizlere hayata nasıl tutunmamız gerektiğini azmi, zaferi, korkusuzluğu, alçak gönüllüğü ve devrilmemeyi gösterdi. 1976 yılında çekilen ilk filmde yetenekli fakat hayatın ona getirdiği zorlu şartlar nedeniyle, hayatta hiç bir amacı olmadan yaşamaya mahkum bir boksörün bulduğu şansı ve bu şansı değerlendirmesini konu alıyordu. Devam filmleriyle kahramanımızın kariyerindeki inişleri ve çıkışları görüyorduk. Toplamda 6 filmden oluşan seride Rocky’nin ve filmlerde geçen bize ilham veren o sözleri hatırlayalım ve her daim hafızamızda tutalım.

 

 

Rocky III “Nobody owes nobody nothin’. You owe yourself.” 

“Kimse, kimseye birşey borçlu değil. Kendimize borçluyuz.”

Rocky IV “If I can change, and you can change, everybody can change” 

“Eğer ben değişebilirsem, sende değişebilirsin, herkes değişebilir.”

2

Rocky IV “You’re gonna have to go through hell, worse than any nightmare you’ve ever dreamed. But when it’s over, I know you’ll be the one standing. You know what you have to do. Do it.” 

“Rüyanda gördüğün herhangi bir kabustan çok daha beter olan cehennemden geçmen gerekeçek. Fakat bittiği zaman ayakta kalan sen olacaksın. Ne yapman gerektiğini biliryorsun. Yap o zaman.”

 

Rocky VI “The world ain’t all sunshine and rainbows. It’s a very mean and nasty place and I don’t care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But, it ain’t about how hard ya hit. It’s about how hard you can get it and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward.”

“Dünya gün ışığı ve gökkuşağından ibaret değil. Dünya oldukça zor ve kirli bir yer ve senin ne kadar sert olduğun umrumda değil, Dünya seni dizlerinin üstüne çötürür ve sen izin verdiğin müddetçe devamlı vurur sana. Ben, sen, hiç kimse hayat kadar sert vuramayız. Fakat, hayat zaten senin ona ne kadar vurduğun değil, onun sana ne kadar vurduğu ve senin buna karşı olan direncin ve hayata devam etmen. “

 

 

 

 

Girişimcilerin Mutlaka İzlemesi Gereken  Film Serisi "Rocky" 2

 

 

Yorumlar (0) Yorum Yap

/