Girişimci ruhlu üniversite öğrencileri yine ortalığı kasıp kavurdu..!

Simge Yeşilyurt

Simge Yeşilyurt

Student at Bahcesehir University HoneyBox/ Teammember

Yaşadığımız toplumda kadına hak ettiği değeri veren,onları önemseyen,sorunlarına çözüm odaklı yaklaşan ve ilk günden beri dillerden düşmeyen bir proje ile karşınızdayız. 
‘’HoneyBox’’ 
Peki nedir bu HoneyBox? Nereden esinlenildi? Nasıl geliştirildi ve uzun vadede hedefleri nedir? 
‘’Mutluluk bulaşıcıdır,biz buna inanıyoruz.’’ Mottosu ile hayata geçirilen bu proje öncelikli olarak ‘’mutluluk’’ kelimesi ile özdeşleştirilmektedir. 
İlk günden itibaren adını övgülerle taçlandıran bu proje öncelikli olarak toplum gözlemcisi, girişimci ruhlu üniversite öğrencisi tarafından düşünülmüştür. Kadınları karşı cins olarak gözlemlemiş ve özellikle regl dönemlerindeki ihtiyaçlarını soyut ve somut olarak farkına varmış ve projeyi geliştirmek için 8 üniversiteli girişimci kız arkadaşları ile projeyi hayata geçirmeye karar vermiştir. 
Mutluluk kavramının herkes için farklı bir tanımı olduğunun bilincinde  olan ekip geniş perspektifli görüş açısıyla herkesi ortak bir noktada toplamak kararlılığıyla ilk adımını atmıştır. 
HoneyBox ekibi mutluluğu öncelikle kendi içlerinde yaşayarak sizlere maksimum seviyede yaşatabilmek için farklı bakış açılarıyla ‘’mutluluk’’ ve ‘’regl’’ kavramlarını sürekli olarak irdelemekte ve sizlere sunmakta. 
Çıkış noktası kadınların regl dönemi olan bu projede amaç, bu dönemlerde kadınların yalnız olmadığını kanıtlamak, bu dönemlerini daha sağlıklı ve huzurlu geçirmelerini sağlamaktır. 
Bunları yaparken öncelikli olarak onları somut açıdan güvende hissettirmek üzere ihtiyaçlarını barındıran kutular hazırlayarak her an her yerde yanlarında olduklarını gözler önüne seriyorlar. Yüksek kalitede hazırlanan kutular kadınların somut ihtiyaçlarını karşılarken, barındırdığı sürpriz içeriklerle de soyut ihtiyaçlarını karşılıyor.Birden fazla duyguyu aynı anda yaşamanın ürkütücü olmamakla beraber mümkün olduğunu da kanıtlıyorlar. 
Yaşanılabilir gerçeklikleri bütün objektifliği ile yansıtan bu projenin tüketici kitlesi kadınlar olsa da hedef kitlesi yalnızca kadınlar değil. Nasıl mı? 
Bu mutluluk dolu kutular sizlere HoneyBox aracılığ ile erkek kardeşiniz, sevgiliniz veya eşiniz tarafından gönderilmiş olabilir… 
Kapağını açtığınız anda büyüleneceğinize inanılan bu sürpriz içerikli kutulara dilerseniz bir özrü, dilerseniz bir kutlamayı dilerseniz de kocaman bir kalbi sığdırabilirsiniz tabi ki de mutluluk eşliğinde… 
Proje kapsamında şu da bilinmelidir ki; 
Sizlerin içini çeşitli anlam ve duygularla yüklediği her bir kutu; bir yerlerde mucize bekleyen bir çocuğun hayaline, sokakta yardımınızı bekleyen küçük bir dostun sevincine ve gelecek nesillere bırakılacak yeşil dünyanın bir fidanına dönüşecek. Tohum Otizm Vakfı aracılığı ile de sosyal sorumluluğa destek olmuş oluyorsunuz. 
İşte projenin gelecek üzerinde ki hedefleri tam da bu doğrultuda açığa çıkıyor; 
 ‘’Mutluluğu herkes için ulaşılabilir kılmak.’’ 
Reddedilmekten,  mücadele etmekten ve başarısız olmaktan korkmayan, hedefe doğru ilerlemek için her riski yaşayan, öğrenen ve deneyimlerini her geçen gün daha çok büyüten HoneyBox ekibi..! 
 

Yorumlar (0) Yorum Yap

/