Friends’in Ross’undan Tacize Karşı Proje: That’s Harrasment

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

David Schwimmer’ı birçoğumuz yakından tanırız. Friends’te zaman zaman yönetmen  koltuğuna oturan ve Ross karakteriyle gönüllere taht kuran Schwimmer, taciz olaylarına karşı vurucu bir kampanyanın yapımcı koltuğunda oturuyor ve bir bölümde yer alıyor.
Bugüne kadar altı bölümden oluşan That’s Harassment (Bu Taciz), yaşanmış olayları bizlere sunuyor. Shameless’ın Fiona’sından, House of Cards’ın Doug Stamper’ına ve daha birçok önemli oyuncunun yer aldığı hikayeleri izlerken kendinizi çok rahatsız ediyorsunuz. 

İsrailli yönetmen Sigal Avin, okul arkadaşı David Schwimmer’a projeden bahsettikten ve Schwimmer’ın dahil olmasından sonra Amerika’da ses getiren proje, RAINN – Rape, Abuse & Incest National Network (Tecavüz, Suistimal & Ensest Ulusal Ağı) çatısı altında yürütülüyor. RAINN, açılımında da belirtildiği üzere cinsel istismar ve tecavüz olaylarına karşı birlik olan bir organizasyon.  1994’ten bu yana 2.5 milyondan fazla kişiye yardım RAINN, Amerika’nın cinsel istismar karşıtı en büyük derneği.
Projenin birkaç bölümünün fragmanı şu an RAINN’in YouTube hesabında bulunuyor. Bölümlerin yüksek çözünürlüklü halleri uzun halleri ise buradaki Facebook adreslerinde bulunuyor. Konu çok hassas olduğu için bölümlerin tamamına burada yer vermek istemedim. Fragmanlardan bazılarına birlikte göz atalım:
Kategoriler: İletişim, Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/