Freelance olarak çalışmak

Ali Göksoy

Ali Göksoy

Software Developer

29 Ağustos 2017

Freelance olarak çalışmak aslında keyif verici olduğu kadar bir o kadar zahmetli bir işdir. Zahmet tarafı şu şekilde.Gece 03:00 de olsa çalışmak zorundasınız.Bitirmeniz gereken bir projeniz varsa ki genelde olur.Projeyi bitirmek için mesai yapmanıza gerek yok.Zaman artık sizin nasıl planlarsanız artık o şekilde devam edip gider.İşi yapan sadece siz varsınız arkanızda yardım edecek bir ekibiniz yok tek başınasınız !

Bir freelance çalışanı olarak bunları girişte direk olarak söylemeyi uygun gördüm.

Neden direkt olarak freelance çalışmanın dezavantajlarından bahsettiniz diyecek olursanız avantajı daha çok olduğu için giriş kısmında süsleme yapmak istemedim.
Sabah erken uyanmak yok,trafik yok, toplu ulaşım araçlarına yetişmek için delice koşmak yok.Evinizdesiniz (ofisinizde) her şey yanı başınızda . Özgürsünüz artık!

Başınıza dikilen bir yöneticiniz veya şunu yapacaksınız diyen amiriniz artık yok.Korkmayın ! Derin bir nefes alın işinize projenize odaklanın.İstediğiniz zaman istediğiniz mekanda olun ve tatilin keyfini çıkarın.Hem üreten ve hemde üretiğini dışarı aktaran geliştirici modeli olun.Rahat olun ve odaklanın!

Yenilik için tüm gücünüzü toplayın ve harekete geçin ısındığınız zaman tatlı olduğunu o zaman anlayacaksınız

Kaynak:https://www.aligoksoy.com.tr/freelance-olarak-calismak/

Duygusal Zekası Yüksek Biri Olmanın Dezavantajları

Türk Dil Kurumunun tanımına göre zeka; insanın düşünme, akıl yürütme, nesnel gerçekleri algılama, kavrama, yargılama ve sonuç çıkarma yeteneklerinin tümüdür. Peki ze...

Duygusal Zekası Yüksek Biri Olmanın Dezavantajları Duygusal Zekası Yüksek Biri Olmanın Dezavantajları
Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap