Uçuş Similatör Programının Verimi

Tüm dünyada sanal ortamda pilotluk deneyimi yaşatan, eklentileri ile birlikte binlerce uçak tipinin bulunduğu Flight Simulator en köklü uçuş simulasyonlarından biridir. Yazılımın PC’ye yüklenebilmesi ve modern diyebileceğimiz bir çok bilgisayarda çalışabilmesi, ulaşılabilirlik açısından büyük bir avantajıdır. İyi bir donanıma sahip iseniz, bir çok eklentisi ile gerçeği neredeyse aratmayan bir deneyim yaşayabilirsiniz. 
Türkiye dahil pek çok ülkede geniş bir kitleye sahip olmakla beraber online olarak da hizmet vermektedir. Online olarak yoğun bir havalimanını kullanabilir, kule ile gerçek konuşmalarınızı geliştirebilirsiniz.
Özellikle skycvcenter.com Kariyer sitesi bununla ilgili tavsiye niteliğinde yayın yapmıştır.

Ciddi olarak bu programı kullananlar, tüm prosedürleriyle, kule konuşmaları, motor çalışma prosedürleri, son yaklaşma, paterne giriş aksiyonlarını bire bir sanal uçuş programında yaparak reel ortamdaki uçuş deneyimini yansıtmaktadırlar.

Uçuş simulatönün pilot adaylarına kesinlikle büyük bir katkısı vardır, özellikle kokpit göstergelerini, radyo panelini ve FMC kontrollerini tanıma ve kullanma öğrenimi konusunda faydası çoktur.

skyCVcenter.com sponsorluğunda gerçekleşen Demo Uçuş programında, uçuş simulatörü kullanan adayların, daha önce hiç deneyimi olmamalarına rağmen reel uçuşta kumanda kontrölü ve gösterge takibi konusunda başarılı oldukları gözlenmiştir.

Bu neden bu adayların uçuş okulu eğitiminde, kullandıkları uçuş simulasyon programlarının eğitimlerinde faydası olacağı hem fikirdir.

Reel uçuşa yakınlılığı sebebi ile bu program ile yeni tanışacak adaylara uyarımız kesinlikle ‘oyun değil’ sanal ortamda gerçekliği yansıtan bir uçuş simulatör programı olduğunu hatırlatırız.

Tüm simulatör sanal pilotlarına kırımsız uçuşlar dileriz.

Kategoriler: Bilim, Dijital, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/