l Twitter First View Artık Türkiye'de - CEOtudent

Twitter First View Artık Türkiye’de

Alperhan Bay

Alperhan Bay

Editör @CEOtudent

Twitter ‘ in 2016 Şubat’ta tanıttığı ve ilk olarak ABD’de kullanıma sunulan First View küresel açılımını yaptı. İlk Bakış adıyla Türkiye’ye açılan teklif, reklam verenlerin Twitter’ın en değerli alanını 24 saatliğine kullanmasını sağlıyor. Twitterin geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen markalar için geliştirdiği ürünü Türkiye’de ilk kullanan markalar ise Renault ve Nestle oldu.

Peki nedir bu İlk Bakış?

İlk Bakış , Sponsorlu Trendler ile birleşerek markalar için 24 saatlik bir süre içinde Twitter’ın değerli ve eşsiz yerleştirmeleriyle önemli sayıdaki seyirci kitlesine ulaşmanıza yardımcı olan bir reklam alanıdır. Bu uygulamayla birlikte; bir kullanıcı Twitter’a ilk giriş yaptığında, kendi Timeline’ının en üst reklam alanında o markanın Sponsorlu Videosu’nu görecek ve Sponsorlu Trend, trendler listesinin en üstünde görünecek. İlk Bakış reklam ortaklarına sunulan geniş yelpazedeki video özellikleri açısından, Twitter için önemli bir gelişme olduğu tartışılmaz.

First_viewgraphic_4

Markalar için birbirinden yenilikçi ürünler geliştiren Twitter, en yeni ürünüyle müşterilere doğrudan erişimi daha da güçlendiriyor.

MEC Türkiye Dijital Strateji sorumlusu Ceylan Cangül konuyla ilgili açıklamasında Twitter’da Renault Türkiye’nin 2016 yılındaki en büyük lansmanına dönüşen bir kampanya başlattıklarını ve bunun İlk Bakış ile bütünleştiğini belirtiyor. “Hedefimiz, tanıtım döneminde çok güçlü bir etki yaratıp lansman kampanyasının başlamasıyla birlikte TVC’lerimizi ön plana çıkarmaktı”

MEC Türkiye’de Dijital ve Inovasyondan sorumlu Partner olarak çalışan Eda Önsel Yıldırım’ın görüşleri ise şu şekilde: “Kampanyadan önce çok güçlü bir Twitter iletişimi planlamıştık, ancak ‘’İlk Bakış’ı denedikten sonra bu kampanya için hedefimizi en üst düzeye çıkardık. Böyle ürünler, Twitter’ın etkisini satış için kritik dönemlerde kanıtlıyor ve de medya karmasında fark yaratıyor.”

Kaynak

Facebook'ta Paylaş    new-twitter-paylas

Kategoriler: Dijital, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/