Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar , Kredi, Kosgeb

Bankalar , Kredi, Kosgeb

Bankalar, Kosgeb, Kredi

Para ile para satmak terimi günümüzde faiz olarak açıklanmaktadır. Tüm bankalar faiz karşılığı para verirken bazı kuruluşlar var ki, çeşitli promosyon ve kampanyalar dahilinde faizsiz kredi verirler. Bu kuruluşların şartları ve kriterleri birbirlerine göre, başvuran kişiye göre ve amaca göre farklılıklar gösterebilir. Kişiye göre farklılıklar emekli, kadın, erkek, girişimci, memur veya esnaf olması iken, işe göre farklılıklar tarım ve hayvancılık sektörü, girişimcilik, işyeri açma ve mikro faaliyetler olarak sıralanabilir. Her bir paketin ayrı ayrı şartları olduğu gibi, her başvuru sahibine de onay verilmesi kesin değildir. İşte o finansçıların listesi ve promosyon paketleri; ,

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 Güncel Listesi

Türkiye’de katılım bankalarının tümü sıfır faizli finansman sağlamaktadır. Bunun haricinde aşağıda isimleri yazılı bankalar, çeşit dönemlerde düzenlemiş oldukları mevduat limitleri ve kredi kartı promosyonları dahilinde verirler. Bu uygulamaya rastlayabileceğiniz 10 banka şubesi aşağıda yer almaktadır.

T.C. Ziraat Bankası,

İş Bankası,

Türkiye Ekonomi Bankası,

ENPARA

Denizbank

Odeabank,

Garanti Bankası

Yapı ve Kredi Bankası

Vakıflar Bank
Halk Bankası
Sektöre Göre Verilebilen finansman imkanları genel itibariyle emeklilerimize, esnaflarımıza ve çiftçilerimize sağlanan olanaklardan ibarettir. Daha çok kırsal kesimde yaşayan vatandaşlar hükumetin dışa bağımlılığı azaltma adına düzenlemiş olduğu tarımsal finans kaynaklarından yararlanarak düşük faizli veya sıfır faizli finansmandan faydalanırlar. Örneğin 2020 yılında verilecek olan Faizsiz Hayvan Kredisi bu kategorinin en iyi örneğidir. Tabi bununda şartları var. İsterseniz hep birlikte inceleyelim.

Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Hangi bankaya başvurursanız başvurun, programın gerekliliklerini taşımanız gerekir.

Türk vatandaşı olmanız ve tarım için başvuruyor iseniz kırsal kesimde ikametiniz şarttır.

Çekeceğiniz paranın geri ödemesini garanti altına alabilmek adına;

Gelir durumunuzu ispatlayan belgeler,

Bankaların istemesi halinde ipotek tesisi için adınıza veya kefilin adına kayıtlı taşınmazlar,

Eğer teşvik Devlet destekli bir programa ait ise daha önce aynı programdan aynı başvuru konusu ile yararlanmamış olmak,

Kredi kayıt bürosunun kaydının tutmuş olduğu findeks hesaplamasına göre düşük notunuzun bulunmaması gerekmektedir.

Bilindiği üzere KKB ismi verilen kuruluş aşağıda isimleri yazılı olan 9 bankanın birleşmesinden kurulmuştur. Bu kuruluş kişilerin bankalar nezrinde finansman kaynaklarına ulaşma durumunu kontrol altında tutar ve risk belirlemesi yapar. Bahsetmiş olduğunuz 9 kuruluşun ismi aşağıda yazmaktadır.

Garanti Bankası,

İş Bankası,

Yapı ve Kredi Bankası,

Ziraat Bankası,

Halkbank,

Ziraat,

Denizbank,

Akbank,

Vakıfbank

BAŞVURU TARİHLERİNİ TAKİP EDİN: Devlet kuruluşu veya özel finansman firması vereceği para için bir ilan yayınlar ve gerekliliklerini anlatır. Şu yaşlar aralığında, şu şartlar haiz olan gençler, emekliler, öğretmenler, İstanbul’da yaşayanlar veya kadınlar başvuru yapabilir şeklinde ilan verir. Bu ilanı inceleyin ve şartları öğrenin.

UYGUN ŞEKİLDE BAŞVURU YAPIN: Faizsiz kredi veren bankalar ve kamu kurum ve kuruluşlarına şartlarda anlatılan şekilde (internetten veya şahsen) başvuru işlemlerini gerçekleştirin. Başvuru tarihlerini not alın ve kaçırmayın. Süre dolduğu zaman başvurunuz kabul edilmeyecektir.

DOĞRU BİLGİLERE YER VERİN: Çevrimiçi veya çevrimdışı başvurunuzda gerçek ve doğru bilgilerinize yer verin. Sahte evrak düzenlemenin, yanlış beyanda bulunmanın hak kaybına yol açabileceği gibi alabilseniz de, ilerleyen süreçte faiziyle birlikte geri ödemenize sebep olabileceğini sakın unutmayın.

EVRAKLARINIZI TESLİM EDİN: Ön başvuru tamamlandıktan sonra finansçınıza birçok evrak teslim etmeniz gerekecektir. Bunlar kimliğinizi belirten belgeler ile birlikte, ödeme yapma gücünüzü ortaya koyan evraklar olabilir. Gerekiyor ise sizden kefilde istenebilir. Eğer meblağlar düşükse sözleşme ve diğer belgeler online işlemler menüsünden de onaylanabilir.

Kâr Payı Sistemi Faizsiz Çalışan Katılım Bankaları Listesi

Ülkemizde bulunan katılım finansçıları 2’ye ayrılır. Bunlar kamuya ait olanlar ve olmayanlardır. Şuan aktif olarak faaliyette olan toplamda 5 adet katılım bankası mevcuttur. Kamu ve özel katılımcılar şunlardır;

KAMUSAL OLANLAR;

Vakıf Katılım (DEVLET’E AİTTİR)

Ziraat Katılım (DEVLET’E AİTTİR)

ÖZEL OLANLAR;

Kuveyt Türk Bankası (Sermayesinin büyük bölümü Kuveyt Finans Kuruluşuna aittir)

Albaraka Türk (1984 yılında kurulan sermayesinin büyük bölümü yabancı ortaklara ait olan)

Türkiye Finans (2005 yılından bu yana hizmet verir ve sermayesinin büyük bölümü The National Commercial Banka aittir)

Yukarıda yer almakta olan 5 banka şubesi faiz almak yerine kâr payı sistemi ile çalışırlar. Müşterilerinin satın almak istedikleri konut, işyeri, otomobil gibi malları önce kendileri satın alıp, belirli kar marjları ile talep sahiplerine satarlar. Bu konuda ülkemizde helal/haram tartışması yaşanmaktadır. Ortaya çıkan sonuç ise her iki seçenekte de tüketici harcamasının üzerinde geri ödeme yapmaktadır.

Tarım sektöründe iyi bir sermaye ayırıp 1.000 kanatlı satın alıp yumurta veya beyaz et üretmek isteyen vatandaşlarımız için Ziraat ve Tarım Kredi Kooperatifi ortaklığı ile sübvansiyonlu finansman sağlanabilmektedir. 2020 yıllarında da kanatlı yetiştiriciliği için Faizsiz Sübvansiyonlu Finansman paketlerinin artacağı bildirildi.

Faizsiz Dünya Bankası Finansmanı

Türkiye’de hizmet veren yabancı bankaların veya dünya bankasının çeşitli olanlarını Tv kanallarında ve haber sitelerinde duysak da, yabancı finansçılardan sıfır faizli finansman imkanından yararlanma imkanınız sıfıra yakındır. Bazı projeler vardır ki, AB’den alınan desteklerde ülkemizde icra edilir. Tabi bu projelerin başvuru yöntemi de yurt dışı değil Türkiye’de faaliyeti başlatan kuruluşun kendisidir.

Faizsiz Otomobil Finansmanı

Bankalar faiz talep etseler de otomotiv firmaları sıfır otomobillerini satabilmek adına çeşitli kampanyalar düzenlerler. Bu kampanya ve projelerde ki tek amaç daha fazla sayıda aracın satılmasıdır. Banka finansçı ile masaya oturarak bir anlaşmaya varır. Yapılan anlaşmanın neticesi firmaya aşağıdaki şekillerde yansımaktadır.

24 ay vede ve 50.000 TL. sıfır faizli kredi,

30.000 TL. 48 ay faizsiz olanak,

Yarısı sizden, diğer yarısının faizi bizden,

Geçen yılın modeli olan araçlarda %5 indirim ve belirli oranda faizsiz finansman

Otomobil almak isteyen ve bu işi helal yollardan çözmek isteyen birçok vatandaşımız firmaların kampanyalarını takip etmektedir. Opel, Fiat, Toyota, Ford, Peugeot, Hyundai, Citröen, Mercedes, Volkswagen, Seat, Skoda gibi dünya devi otomotiv firmalarının bu kampanyalarını 2020 yılında da görmek mümkündür. Otomotiv firmalarının bazıları ise banka şubeleri ile anlaşmak yerine kendi finansçıları ile çözülmektedir. Her iki koşulda da başvuru işlemlerinde şu sıra takip edilir.

Showroom ziyaret edilir ve araç seçilir,

Satış personeli ile finansmanı hesaplanır,

Müşterinin peşinatı var ise ve kampanya koşulları katılmasına olanak sağlıyor ise faizsiz bölümü için başvuru yapılır,

Finansçı tarafından talep edilen para direk olarak otomotiv firmasının hesabına yatırılır,

Ödeme planı ile birlikte otomobil müşteriye teslim edilir.

Faizsiz Konut Kredisi Sistematiği Nedir? Kâr Payı~Faiz?

Türkiye’de bir evim, evim evim gibi çekiliş ve kura ile birikim sistemi ile çalışan firmaları duymuşsunuzdur. Bu firmalar her ay belirli oranlarda sabit ödeme yapmanızı sağlarlar ve çekiliş sonucuna göre sıralama yaparak size evinizi teslim ederler. Bu firmalar haricinde yukarıda yazılı olan katılım bankaları kâr payı sistematiğine göre çalışırlar ve satın almak istediğiniz evi sizden önce alarak size satarlar. Tabi bunun için sizin ön başvurunuz, eksper incelemesi konut finansman talep değerlendirmesi gibi adımlar da yapılmaktadır. Katılım finansçıları da yoldan geçene finans sağlamazlar. Faizsiz konut kredisi veren bankalar hakkında bilgilendirme içeriğini okumalısınız.

Satın alınacak ev tespit edilir.

Banka şubesine başvuru yapılır.

Gayrimenkule ilişkin evraklar ve tapular eksper incelemesi için teslim edilir.

Banka eksperi evi inceler ve değerini tespit eder.

Bu değeri ve kaç para finans sağlanabileceğini başvuru sahibine iletir.

Vatandaşın işine gelirse gerekli evrakları imzalar ve banka ile anlaşmaya varır.

Banka evi kendi üzerine satın alır ve kar payı sözleşmesi gereğince gerekli kar oranını belirler.

Örneğin evin gerçek değeri 200.000 TL. idi. Banka bu evi 200.000 TL. peşin para ile alır. Müşterisine evi 250.000 TL.’ye 10 sene vadeli olarak satar. Müşterinin 100.00 TL. peşinatı olduğunu düşünün. Katılım bankası 100 bini alır ve geriye kalan 150 bin lirayı kredilendirir. 150.000 TL. / 120 = 1.250 TL. her ay sabit ödeme ile müşteri ev sahibi olur. İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerimizde Emlak Konut, Sur yapı gibi yatırım ortaklığı gruplarınca özellikle 1 yıl gibi kısa vadelerde belirli meblağlar için faiz konut satışı yapılabilmektedir. Ancak vade 120 ay olduğu zaman bu olanağa sahip olmak kolay değildir.
Anasayfa » İhtiyaç Kredisi » Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 (10 BANKA LİSTESİ)

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 (10 BANKA LİSTESİ)

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 (10 BANKA LİSTESİ)

Kısayol: [Aç]

Para ile para satmak terimi günümüzde faiz olarak açıklanmaktadır. Tüm bankalar faiz karşılığı para verirken bazı kuruluşlar var ki, çeşitli promosyon ve kampanyalar dahilinde faizsiz kredi verirler. Bu kuruluşların şartları ve kriterleri birbirlerine göre, başvuran kişiye göre ve amaca göre farklılıklar gösterebilir. Kişiye göre farklılıklar emekli, kadın, erkek, girişimci, memur veya esnaf olması iken, işe göre farklılıklar tarım ve hayvancılık sektörü, girişimcilik, işyeri açma ve mikro faaliyetler olarak sıralanabilir. Her bir paketin ayrı ayrı şartları olduğu gibi, her başvuru sahibine de onay verilmesi kesin değildir. İşte o finansçıların listesi ve promosyon paketleri;

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 Güncel Listesi

Türkiye’de katılım bankalarının tümü sıfır faizli finansman sağlamaktadır. Bunun haricinde aşağıda isimleri yazılı bankalar, çeşit dönemlerde düzenlemiş oldukları mevduat limitleri ve kredi kartı promosyonları dahilinde verirler. Bu uygulamaya rastlayabileceğiniz 10 banka şubesi aşağıda yer almaktadır.

T.C. Ziraat Bankası,

İş Bankası,

Türkiye Ekonomi Bankası,

ENPARA

Denizbank

Odeabank,

Garanti Bankası

Yapı ve Kredi Bankası

Vakıflar Bank

Halk Bankası

Sektöre Göre Verilebilen finansman imkanları genel itibariyle emeklilerimize, esnaflarımıza ve çiftçilerimize sağlanan olanaklardan ibarettir. Daha çok kırsal kesimde yaşayan vatandaşlar hükumetin dışa bağımlılığı azaltma adına düzenlemiş olduğu tarımsal finans kaynaklarından yararlanarak düşük faizli veya sıfır faizli finansmandan faydalanırlar. Örneğin 2020 yılında verilecek olan Faizsiz Hayvan Kredisi bu kategorinin en iyi örneğidir. Tabi bununda şartları var. İsterseniz hep birlikte inceleyelim.

Sıfır Faizli Kredi Veren Katılım Bankaları 5 Adettir!

Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Hangi bankaya başvurursanız başvurun, programın gerekliliklerini taşımanız gerekir.

Türk vatandaşı olmanız ve tarım için başvuruyor iseniz kırsal kesimde ikametiniz şarttır.

Çekeceğiniz paranın geri ödemesini garanti altına alabilmek adına;

Gelir durumunuzu ispatlayan belgeler,

Bankaların istemesi halinde ipotek tesisi için adınıza veya kefilin adına kayıtlı taşınmazlar,

Eğer teşvik Devlet destekli bir programa ait ise daha önce aynı programdan aynı başvuru konusu ile yararlanmamış olmak,

Kredi kayıt bürosunun kaydının tutmuş olduğu findeks hesaplamasına göre düşük notunuzun bulunmaması gerekmektedir.

Bilindiği üzere KKB ismi verilen kuruluş aşağıda isimleri yazılı olan 9 bankanın birleşmesinden kurulmuştur. Bu kuruluş kişilerin bankalar nezrinde finansman kaynaklarına ulaşma durumunu kontrol altında tutar ve risk belirlemesi yapar. Bahsetmiş olduğunuz 9 kuruluşun ismi aşağıda yazmaktadır.

Garanti Bankası,

İş Bankası,

Yapı ve Kredi Bankası,

Ziraat Bankası,

Halkbank,

Ziraat,

Denizbank,

Akbank,

Vakıfbank

BAŞVURU TARİHLERİNİ TAKİP EDİN: Devlet kuruluşu veya özel finansman firması vereceği para için bir ilan yayınlar ve gerekliliklerini anlatır. Şu yaşlar aralığında, şu şartlar haiz olan gençler, emekliler, öğretmenler, İstanbul’da yaşayanlar veya kadınlar başvuru yapabilir şeklinde ilan verir. Bu ilanı inceleyin ve şartları öğrenin.

UYGUN ŞEKİLDE BAŞVURU YAPIN: Faizsiz kredi veren bankalar ve kamu kurum ve kuruluşlarına şartlarda anlatılan şekilde (internetten veya şahsen) başvuru işlemlerini gerçekleştirin. Başvuru tarihlerini not alın ve kaçırmayın. Süre dolduğu zaman başvurunuz kabul edilmeyecektir.

DOĞRU BİLGİLERE YER VERİN: Çevrimiçi veya çevrimdışı başvurunuzda gerçek ve doğru bilgilerinize yer verin. Sahte evrak düzenlemenin, yanlış beyanda bulunmanın hak kaybına yol açabileceği gibi alabilseniz de, ilerleyen süreçte faiziyle birlikte geri ödemenize sebep olabileceğini sakın unutmayın.

faizsiz-kredi-şartları

Faizsiz Kredi Şartları

EVRAKLARINIZI TESLİM EDİN: Ön başvuru tamamlandıktan sonra finansçınıza birçok evrak teslim etmeniz gerekecektir. Bunlar kimliğinizi belirten belgeler ile birlikte, ödeme yapma gücünüzü ortaya koyan evraklar olabilir. Gerekiyor ise sizden kefilde istenebilir. Eğer meblağlar düşükse sözleşme ve diğer belgeler online işlemler menüsünden de onaylanabilir.

Kâr Payı Sistemi Faizsiz Çalışan Katılım Bankaları Listesi

Ülkemizde bulunan katılım finansçıları 2’ye ayrılır. Bunlar kamuya ait olanlar ve olmayanlardır. Şuan aktif olarak faaliyette olan toplamda 5 adet katılım bankası mevcuttur. Kamu ve özel katılımcılar şunlardır;

KAMUSAL OLANLAR;

Vakıf Katılım (DEVLET’E AİTTİR)

Ziraat Katılım (DEVLET’E AİTTİR)

ÖZEL OLANLAR;

Kuveyt Türk Bankası (Sermayesinin büyük bölümü Kuveyt Finans Kuruluşuna aittir)

Albaraka Türk (1984 yılında kurulan sermayesinin büyük bölümü yabancı ortaklara ait olan)

Türkiye Finans (2005 yılından bu yana hizmet verir ve sermayesinin büyük bölümü The National Commercial Banka aittir)

Yukarıda yer almakta olan 5 banka şubesi faiz almak yerine kâr payı sistemi ile çalışırlar. Müşterilerinin satın almak istedikleri konut, işyeri, otomobil gibi malları önce kendileri satın alıp, belirli kar marjları ile talep sahiplerine satarlar. Bu konuda ülkemizde helal/haram tartışması yaşanmaktadır. Ortaya çıkan sonuç ise her iki seçenekte de tüketici harcamasının üzerinde geri ödeme yapmaktadır.

Tarım sektöründe iyi bir sermaye ayırıp 1.000 kanatlı satın alıp yumurta veya beyaz et üretmek isteyen vatandaşlarımız için Ziraat ve Tarım Kredi Kooperatifi ortaklığı ile sübvansiyonlu finansman sağlanabilmektedir. 2020 yıllarında da kanatlı yetiştiriciliği için Faizsiz Sübvansiyonlu Finansman paketlerinin artacağı bildirildi.

Faizsiz Dünya Bankası Finansmanı

Türkiye’de hizmet veren yabancı bankaların veya dünya bankasının çeşitli olanlarını Tv kanallarında ve haber sitelerinde duysak da, yabancı finansçılardan sıfır faizli finansman imkanından yararlanma imkanınız sıfıra yakındır. Bazı projeler vardır ki, AB’den alınan desteklerde ülkemizde icra edilir. Tabi bu projelerin başvuru yöntemi de yurt dışı değil Türkiye’de faaliyeti başlatan kuruluşun kendisidir.

Faizsiz kredi veren bankalar 2020

Faizsiz Otomobil Finansmanı

Bankalar faiz talep etseler de otomotiv firmaları sıfır otomobillerini satabilmek adına çeşitli kampanyalar düzenlerler. Bu kampanya ve projelerde ki tek amaç daha fazla sayıda aracın satılmasıdır. Banka finansçı ile masaya oturarak bir anlaşmaya varır. Yapılan anlaşmanın neticesi firmaya aşağıdaki şekillerde yansımaktadır.

24 ay vede ve 50.000 TL. sıfır faizli kredi,

30.000 TL. 48 ay faizsiz olanak,

Yarısı sizden, diğer yarısının faizi bizden,

Geçen yılın modeli olan araçlarda %5 indirim ve belirli oranda faizsiz finansman

Örnek Faizsiz Otomobil Kredi Kampanyası

Otomobil almak isteyen ve bu işi helal yollardan çözmek isteyen birçok vatandaşımız firmaların kampanyalarını takip etmektedir. Opel, Fiat, Toyota, Ford, Peugeot, Hyundai, Citröen, Mercedes, Volkswagen, Seat, Skoda gibi dünya devi otomotiv firmalarının bu kampanyalarını 2020 yılında da görmek mümkündür. Otomotiv firmalarının bazıları ise banka şubeleri ile anlaşmak yerine kendi finansçıları ile çözülmektedir. Her iki koşulda da başvuru işlemlerinde şu sıra takip edilir.

Showroom ziyaret edilir ve araç seçilir,

Satış personeli ile finansmanı hesaplanır,

Müşterinin peşinatı var ise ve kampanya koşulları katılmasına olanak sağlıyor ise faizsiz bölümü için başvuru yapılır,

Finansçı tarafından talep edilen para direk olarak otomotiv firmasının hesabına yatırılır,

Ödeme planı ile birlikte otomobil müşteriye teslim edilir.

Faizsiz Konut Kredisi Sistematiği Nedir? Kâr Payı~Faiz?

Türkiye’de bir evim, evim evim gibi çekiliş ve kura ile birikim sistemi ile çalışan firmaları duymuşsunuzdur. Bu firmalar her ay belirli oranlarda sabit ödeme yapmanızı sağlarlar ve çekiliş sonucuna göre sıralama yaparak size evinizi teslim ederler. Bu firmalar haricinde yukarıda yazılı olan katılım bankaları kâr payı sistematiğine göre çalışırlar ve satın almak istediğiniz evi sizden önce alarak size satarlar. Tabi bunun için sizin ön başvurunuz, eksper incelemesi konut finansman talep değerlendirmesi gibi adımlar da yapılmaktadır. Katılım finansçıları da yoldan geçene finans sağlamazlar. Faizsiz konut kredisi veren bankalar hakkında bilgilendirme içeriğini okumalısınız.

Satın alınacak ev tespit edilir.

Banka şubesine başvuru yapılır.

Gayrimenkule ilişkin evraklar ve tapular eksper incelemesi için teslim edilir.

Banka eksperi evi inceler ve değerini tespit eder.

Bu değeri ve kaç para finans sağlanabileceğini başvuru sahibine iletir.

Vatandaşın işine gelirse gerekli evrakları imzalar ve banka ile anlaşmaya varır.

Banka evi kendi üzerine satın alır ve kar payı sözleşmesi gereğince gerekli kar oranını belirler.

Emlak GYO Konut Seferberliği

Örneğin evin gerçek değeri 200.000 TL. idi. Banka bu evi 200.000 TL. peşin para ile alır. Müşterisine evi 250.000 TL.’ye 10 sene vadeli olarak satar. Müşterinin 100.00 TL. peşinatı olduğunu düşünün. Katılım bankası 100 bini alır ve geriye kalan 150 bin lirayı kredilendirir. 150.000 TL. / 120 = 1.250 TL. her ay sabit ödeme ile müşteri ev sahibi olur. İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerimizde Emlak Konut, Sur yapı gibi yatırım ortaklığı gruplarınca özellikle 1 yıl gibi kısa vadelerde belirli meblağlar için faiz konut satışı yapılabilmektedir. Ancak vade 120 ay olduğu zaman bu olanağa sahip olmak kolay değildir.

Kooperatifin ve Ziraat’in sunduğu fırsatı yukarıda ki videodan izleyebilirsiniz.

PTT Faizsiz Kredi Veriyor mu?

Emeklilerimiz için PTT ve anlaşmalı bankalarca düşük faizli emekli finansmanı sağlanmaktadır. Ancak bu finansmanın hiç biri faizsiz değildir. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından da maaş müşterisi olan emeklilerimize ihtiyaç ve konut kredileri verilmektedir. Ancak her birinin azda olsa faizi mevcuttur. Eğer Faize bulaşmadan helal kredi almak istiyorsanız Ziraat Katılım, Vakıf Katılım gibi katılım bankacılığı hizmetlerine başvuru yaparak kâr payı esasına dayanan sistemden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/