Facebook’ta Artık Video Yorum Yapmak Mümkün

Alperhan Bay

Alperhan Bay

Editör @CEOtudent

Gün geçmiyor ki Facebook özelliklerine yeni birini daha eklemesin, Facebook’un son yeniliği ise yorumlara video ekleyebilmek.

Facebook , son zamanlarda video konusuna geliştirmeler yapmaya devam ediyor .Geçtiğimiz Ocak ayında canlı yayın özelliklerini hayata geçiren  Facebook, Nisan ayında Android uygulamasına da özel bir video sekmesi eklemişti.

Facebook, kullanıcılarının artık Facebook üzerindeki mesajların yorumlarına video da ekleyebileceğini duyurdu. Artık “Yorum Yaz…” satırında bulunan kamera ikonuna tıklayarak video ya da fotoğraf eklenebilecek. Üstelik bu özelliği web sitesinin yanısıra IOS ve Android uygulamalarından da kullanabilmek mümkün.Screenshot_3

Video ekleme özelliği daha öncesinde şirketin bu yılın başlarında düzenlediği 50. Hackathon etkinliğinde ilk olarak gündeme gelmişti, özelliğin tam olarak hazır hâle gelmesi birkaç ay aldı. Facebook mühendislerinden  yorumlara fotoğraf ve sticker ekleme özelliğinin de mimarı olan Bob Baldwin, yorum olarak video ekleme özelliğini hayata geçirmenin pek kolay olmadığını ve hem yorumların hem de videoların yoğun trafikli servisler olduğunu dile getirdi.

Cisco Visual Networking Index‘in açıkladığı rapora göre 2020 yılında internet tüketiminin yüzde 82’sini videolar oluşturacak ve Facebook’un da son dönem yeniliklerinin bu yönde olması Cisco’nun raporunu destekler nitelikte.

facebook-paylas2   new-twitter-paylas2

Kategoriler: Dijital, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/