Facebook Üzerinden İş İlanı Vermek ve Başvuru Yapmak Mümkün Olabilecek

Facebook, artık şirketlerin ve hatta küçük işletmelerin sayfalarında iş ilanları yayınlamasına izin vereceğini açıkladı. Sayfa yöneticileri iş ilanı yaratabilmelerine ek olarak başvuranları takip edebilir veya Facebook Messenger üzerinden iletişim kurabilir. Ayrıca, belirli bir kitleyi hedefleyen bir postayı artırmak için ödeme yaparak alacağı hizmeti bir seviye üste taşıyabilir.

Trafik çekmesini sağlayacak girişimlerine devam eden Facebook’un bu son hamlesi, işe alımcıların ve sektördeki toplulukların konum ve becerilerine göre filtrelerden geçirebileceği bir kitleyle buluşturan bir platform yaratarak LinkedIn, Glassdoor, Workable, Jobescore ile sıkı sıkıya rekabet edebilecek gibi görünüyor. ABD işçileri ve kobileri hedefleyen bu yeni uygulamanın, LinkedIn gibi yalnızca profesyonel bir ortam ile sınırlanmadığı için daha geniş kitlelere ulaşabilecek olmasının da Facebook’u öne geçirecek faktörlerden bir tanesi olacağı tahmin ediliyor.Başvuru işlemini olabildiğince çabuk ve kolay hale getirmek için, bilgileriniz Facebook profilinizden gelen datalarla önceden doldurulacak fakat göndermeden önce düzenleme yapabileceksiniz.

Şirketin çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre bu uygulama henüz sadece ABD ve Kanada’da kullanılabiliyor. Bu uygulama, ülkemizde kullanıma açıldığında yeni İşler sekmesine göz atarak veya web üzerinden facebook.com/jobs adresine giderek bu özellikten yararlanabilirsiniz. Eğer başvuru yapan şirket, takip ettiğiniz sayfalar arasında ise iş ilanları zaten haber akışınızda görünecektir.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Dijital, İş, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/