l #EvdeKalOrmanı Hayata Geçiyor: Her Paylaşımınız Doğada Bir Ağaca Dönüşüyor

#EvdeKalOrmanı Hayata Geçiyor: Her Paylaşımınız Doğada Bir Ağaca Dönüşüyor

#EvdeKalOrmanı Hayata Geçiyor: Her Paylaşımınız Doğada Bir Ağaca Dönüşüyor 1
Ülkemizden çıkan Ecording isimli sosyal girişim, ağaçlandırılması gereken alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştiren ecoDrone adında insansız hava araçları geliştiriyor.
İTÜ Teknokent’te çalışmalarına devam eden Ecording ekibi, yakın zamanda #EvdeKalOrmanı isimli bir kampanyayı hayata geçirdi. Bu kampanya kapsamında sosyal medya platformlarında #EvdeKalOrmanı etiketiyle yapılan her bir paylaşım ecoDrone’lar ile doğada bir ağaç oluyor. Kampanyanın Orman Genel Müdürlüğü ile birlikte yürütüldüğünü belirtelim.
Her bir ecoDrone 15 dakika içerisinde 2500 tohum topunu toprakla buluşturabiliyor. Ve 15 dakikalık bir operasyonda 2 hektarlık alanı ağaçlandırabiliyor. Bu özellikleri sayesinde geleneksel ekim yöntemlerine göre 12 kat daha az ağaçlandırma maliyeti sağlıyor.
Kampanyanın temel amacı; Covid-19 virüsünün yayılma risklerine karşı toplum sağlığını korumak için yürütülen #EvdeKal kampanyasını daha da güçlendirmenin ve insanlara bu konuda destek olmanın yanı sıra, bugünlerdeki birlik ve beraberliğin yarınlarda da hatırlanabilmesi adına doğaya kalıcı bir iz bırakmak.
#EvdeKalOrmanı etiketiyle bir paylaşım yaparak bu ormanda siz de bir ağaca sahip olabilirsiniz! Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünyayı miras bırakmak ancak birlikte mümkün!
#EvdeKalOrmanı kampanyası; Instagram, Twitter, Facebook, YouTube ve LinkedIn platformlarından yapılan paylaşımları kapsamaktadır.

Daha fazla bilgiye ulaşmak ve güncel ağaç sayısını öğrenmek için kampanyanın web sitesini inceleyebilirsiniz.

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/