EURO 2016 Milli Takım Reklamları

Bütün Avrupa’da doruklarda yaşanan heyecanıyla Euro 2016 başlıyor. Milli takımımızın son turnuvalardaki yaşanmışlıkları, hatta Euro 2016’ya katılım aşamasındaki %1 ihtimali gerçekleştirebilmesi sebebiyle #BizBittiDemedenBitmez sloganımız oldu.

Tabii markalar da bu fırsatı kaçırmayıp hem milli takıma destek olmak hem de kendilerini öne çıkarmak amacıyla ardarda reklamlar yayınladı. Geçmişe göre ateşleyici gücü daha düşük gibi gelse de bu durumu turnuvaya son anda katılmamıza bağlıyor ve seçtiğimiz bazı reklamları paylaşıyoruz.

Türk Hava Yolları, milli takımımızın ana sponsoru olarak ‘Türkiye’yi uçurma sırası artık sizde’ diyor

 

Milli takım iklimlendirme uzmanı Daikin, epik bir mesajla ‘zordur kara bulutlar varken savaşacak gücü bulmak’ diyor ve Euro 2008’deki muhteşem yükselişi hatırlatıyor.

 

Milli takımlar perakende tedarikçisi CarrefourSA’nın reklamı, çekilenler arasında en özenilen ve açık ara en yaratıcısı olmuş.

 

Milli takımlar resmi lastik tedarikçisi Petlas, Erkan Can’ın sesinden gerçekçi bir hikayeyle ‘Pes etme Türkiye’ demeyi seçmiş.

 

Milli takımın resmi yol arkadaşı Opet, muhtemelen reklamı için en yüksek bütçeyi harcayan marka olmuş. Renkli koşturmacanın başrolünde kaptan Arda Turan var.

 

Nike, parlayan 360 derece video teknolojisini reklamına yansıtarak tabiri caizse ‘gaza getirici’ bir devre arası konuşmasını kullanmış.

 

Milli takımlar ana sponsoru Coca-Cola, Özcan Deniz ve Sıla’yla başlayan alaturka konseptini sürdürmeye kararlı gibi görünüyor.

Uzun versiyonu için tıklayınız.

 

Turkcell de başarılı reklama imza atanlardan.

 

Milli takımın en renkli destekçisi Dyo’nun tam olarak ne yapmaya çalıştığını anlayamadık. Böylesine renkli bir destekçiden bu kadar renksiz bir reklam ummuyorduk.

 

Yine milli takım ana sponsoru Mercedes-Benz de yüreklere dokunan bir reklam ile karşımızda.

CEOtudent olarak Türkiye Milli Futbol Takımımıza Euro2016 macerasında başarılar diliyoruz. #BizBittiDemedenBitmez!

facebook-paylas2   new-twitter-paylas2

Yorumlar (0) Yorum Yap

/