ELON MUSK’TAN BAŞARI İÇİN 5 ÖRNEK

1-Hayal Kurmak, Fikir Üretmek

Elon Musk ürettiği fikirlere fazlasıyla bağlı bir karaktere sahiptir. Fikirlerinin başkaları tarafından beğenilmemesi onun için önemli değildir. Hayaller kurup fikirler oluşturmaktan büyük haz alır. Hayaller kurup yeni fikirlerinizi bu vesileyle oluşturmalısınız. Hayal gücünüzün sınırsızlığından yararlanın. Hayallerinizi sınırlandırmayın.

2- Yeni Fırsatlar Kovalamak

Elon Musk, hayatı boyunca daima yeni fırsatlara yeni fikirlere olumlu yaklaştı. Kendisi 30’a yakın fikre yatırımcılık yapmıştır. Fırsatlar sizin ayağınıza gelmez siz arayacaksınız. Kariyeriniz boyunca yeni fırsatları kovalamaktan ve yeni fırsatlara yelken açmaktan çekinmeyin. Yakaladığınız her fırsat size ve kariyerinize tahmininizden daha fazlasını katacak.

3-Öğrenmeye Devam Etmek, Eleştirileri Memnuniyetle Karşılamak

Ne kadar başarılı olursanız olun sizi eleştirenler hep olacaktır. Eleştirilerden ders çıkarırsanız daha başarılı olmanız kaçınılmazdır.  Öğrenmekten, kitap okumaktan, hiçbir zaman vazgeçmeyin günde en az bir saatinizi araştırmaya ve ya kitap okumaya ayırmak size kısa sürede çok fazla kişisel gelişim katacaktır.

4-Vizyonlu Olmak

Daima hedefleriniz olmalıdır. Bu hedefler kısa, orta ve uzun vade olmak üzere 3 ana başlıkta ayrılmalıdır. Gerçekleştirdiğiniz her hedefe tik atmak başardığınızı görmek sizi çok fazla motive edecektir. Bu yöntem kişisel motivasyonun hilesidir. Yapmazsanız olmaz. 

5-Güçlükler Karşısında Yılmamak

Her zaman güçlüklerle karşılaşabilirsin. İçerisinde olduğumuz dünyanın olağan bir durumu. Zorluklar karşısında sakin kalabilmeli, fikir üretebilmeli, başaramadığında pes etmek yerine çözüm için farklı yollar denemelisin. Hatta bazen yenilebilirsin. Ama unutmaman gereken bir şey var aldığın her yenilgi ders çıkarmak için bulunmaz bir nimettir. 
Kategoriler: Kariyer

Yorumlar (0) Yorum Yap

/