Elon Musk’ın Şarkıcı Sevgilisi Grimes, “Ruhunun Bir Parçasını” Satışa Çıkardı

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

Elon Musk’ın Kanadalı müzisyen sevgilisi asıl adı Claire Elise Boucher olan Grimes, açtığı sanat galerisinde “ruhunun bir parçasını” açık artırmaya çıkardı. Grimes, bu açık artırmada en yüksek ücreti ödeyen kişiye ruhunun bir parçasını verecek.
Bu garip olayla gündeme gelen Grimes, şarkıcılığının yanı sıra görsel işlere de önem veriyor. Fotoğraf, tablo, görsel vb. sanatsal çalışmalarını düzenli olarak satışa çıkararak da para kazanan ünlü şarkıcı, şimdi de kavramsal sanat çalışmaları altında ruhunun bir parçasını satmak istiyor.Los Angeles’da bulunan Maccorone sanat galerisinde “Selling Out” isimli bir sergi açan Grimes, 31 Ağustos’a kadar internet üzerinden en yüksek teklif veren kişiye “ruhunun bir parçasını” sattığını gösteren yasal bir belge verecek.
Grimes konu ile ilgili şu açıklamayı yapıyor:
“Kimsenin almasını istemedim, o yüzden 10 milyon dolar diyelim, böylece satılmaz şeklinde düşündük. Ancak avukatımla birlikte düşündükçe iş felsefi açıdan daha da fazla ilginçleşti. Yasal belgeler biçiminde bir fantastik sanat eseri fikri bana çok cazip geldi. Dünyanın içinde bulunduğu mevcut durumu dikkate alırsak bir şeyi 10 milyon dolara satar mısınız?”
Kendisini her zaman görsel sanatçı olarak gördüğünü, hatta insanların onu müziğiyle tanımasını garipsediğini söyleyen Grimes, tarzının ise daha çok “huzursuz görünümlü anime – korku” türüne yakın olduğunu söyledi. Grimes, bu tarzını daha önce müzik kliplerinde de sık sık kullanmıştı.Kısa süre önce Elon Musk’tan bir çocuk sahibi olan Grimes, çocuğunun ismini X Æ A-12 yapmak istemişti, ancak Kaliforniya’da buna izin verilmediği için sayıyı roma rakamına çevirmek zorunda kalmışlardı. Bloomberg’e konuşan Grimes ise çocuğuna “Little X” şeklinde seslendiğini söyledi.
Kaynak: Webtekno
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/