Elon Musk, Mercedes’e Twitter’dan Kafa Tutuyor

Elon Musk’ı Twitter’da takip ediyorsanız oldukça açık sözlü ve asla lafını esirgemeyen bir Twitter kullanıcısı olduğunu görmüşsünüzdür. Geçtiğimiz günlerde USAToday’de Daimler/Mercedes Benz’in Tesla’yı geride bırakabilmek için elektrikli araçlara 1 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlandığı hakkında bir haber yayınlandı. Haberi resmi Twitter hesabından paylaşan USAToday’e Elon Musk oldukça şaşırtıcı bir Tweet ile yanıt verdi.

“Daimler/Mercedes gibi bir dev için çok büyük bir para değil. Keşke daha fazlasını yapsalar. Bir sıfır eksik…”

Elon Musk’ın bu Tweet’i takipçileri tarafından oldukça beğenilince Daimler de bu sohbete dahil olma fırsatını kaçırmadı ve Elon Musk’a Twitter üzerinden bir cevapla elektrikli araçlara yönelik sayfasına link verdi.

“Kesinlikle haklısın. İşte kayıp sıfır: Yeni nesil elektrikli araçlar için yatırım 10 milyar dolar > Batarya için 1 milyar dolar”

Elon Musk’ın buna cevabı ise sadece “good (iyi)” oldu.

Elon Musk’ın, bir Tweet ile Daimler’in 10 milyar dolar yatırım yapma kararı aldığını söylemek pek doğru olmasa da Tesla’nın bugüne kadar yaptıklarının bu kararı etkilediğini kesinlikle söyleyebiliriz.

Tüm bunlar yaşanırken yazılan bir blog yazısı ise Elon Musk’ı tekrar sahneye çıkardı. “Hayır, Elon Musk Daimler’i 10 milyar dolar yatırım yapmaya bir gecede ikna etmedi” başlıklı yazıyı Twitter’da paylaşan Dean Kawamura’yu “Evet, ettim” diye yanıtlayan Elon Musk, bir çok kişiyi güldürürken aynı zamanda akıllara aynı soruyu getirdi.

“Elon Musk, Mercedes gibi bir dev firmayı tek sözüyle 10 milyar yatırım yapmaya ikna etmiş olabilir mi?”

Elon Musk tek kelimeyle olmasa da yıllar boyunca piyasadaki icraatlarıyla ve yaptığı yatırımlarla, bu şirketleri büyük yatırımlar yapmak zorunda bıraktı ve hız kesmeden buna devam edecek gibi görünüyor.
Kategoriler: Gündem, İş, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/