Elon Musk İsyan Etti: Düz Dünya Var da Neden ‘Düz Mars Topluluğu’ Yok?

Bu yılın en şaşırtıcı karşıt bilim akımı olan Düz Dünya teorisiydi. Buna inananların sayısı ise ilginç bir şekilde gün geçtikçe artıyor. Mars’a olan aşkını her fırsatta dile getiren ve bunun için teknolojiler geliştiren Elon Musk, isyan etti: “Neden oralarda hiç Düz Mars Topluluğu yok?”
Dünyanın düz olduğuna inanan topluluk günden güne büyüyor ve özellikle interneti ve haliyle sosyal medyayı çok iyi kullanıyorlar. Konferanslar, söyleşiler ve programlar düzenliyorlar.
İnsanlığı Mars’a taşıma hayali olan Elon Musk ise bu konuya farklı ve esprili bir şekilde yaklaşıyor. Kozmik girişimciliği ve sivri dilli Twitter üslubuyla da tanınan dahi girişimci, muhtemelen şu düşünceye kapılmış: Eğer Dünya düz ise, koskoca gezegenler alemindeki tek düz gezegen Dünya mı?

“Neden oralarda hiç Düz Mars Topluluğu yok?”

Flat Earth Society yani Düz Dünya Topluluğu, üyelerinden aldığı bağışlarla vakıflaşmış bir kurum haline geldi. Resmi Twitter hesabından Musk’a bir yanıt verdiler:

“Merhaba Elon, soru için teşekkürler. Dünya’nın aksine Mars’ın yuvarlak olduğu gözlemlendi. Umarız harika bir gün geçirirsin!”

Ayrıca Twitter’ın, Dün Dünya Topluluğunun profilini onaylayıp “mavi tik” vermesi durumu da tartışma konusu oldu. Bu yapılanın bilim karşıtlığına zemin hazırlıyor olması birçok kişi tarafından eleştirildi.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/