Elon Musk 5. Sınıf Öğrencisinden Reklam Tavsiyesi Aldı

Space X’in kurucusu, Tesla Motors ve PayPal’in kurucu ortağı, mucit, girişimci, tasarımcı gibi birçok unvana sahip olan Elon Musk, geniş vizyonu üzerinden kurduğu hayaller ve benzersiz fikirleriyle çağımızın çığır açan isimlerinden biri olarak gösteriliyor.

12 yaşındayken kendi yazdığı oyun Blastar ile 500$ karşılığında ilk yazılım satışını yapan Musk, henüz 5. sınıfa giden bir öğrenciden ürün tanıtımı doğrultusunda yürütülecek bir reklam kampanyası için öneri aldı.

Kendisini “Green Fan” olarak tanıtan 5. sınıf öğrencisi Bria, bir okul projesi için geliştirdiği fikrini Elon Musk’a bir mektup yazarak iletmek istedi. Daha sonra Bria’nın babası bu mektubun fotoğrafını Twitter üzerinden paylaştı. Paylaşmasının ardından Elon Musk mektubu okumuş bulundu ki Twitter üzerinden oldukça tatlı bir şekilde cevap verdi.

Elon Musk: “Bu sevimli mektup için teşekkür ederim. Kulağa harika bir fikir gibi geliyor. Bunu uygulayacağız!”

Parlak öğrenci Bria, mektubunda fikrini şöyle belirtti: “Reklam vermediğinizi fark ettim, ancak birçok kişi Tesla için ev yapımı reklam fikirleri üretiyor ve bazıları çok iyi ve profesyonel görünüyor. Bence Tesla ticari markası için en iyi reklam fikrini kimin üretebileceğine dair kazananların ödüllendirileceği bir yarışma düzenlemelisiniz.” Bu yaratıcı reklam metodu, Tesla’nın orijinal reklamlar yaratma konusundaki zaman ve paradan tasarruf etmesini sağlayacak ve aynı zamanda hayranlara ve müşterilere de keyif verecektir. Hatta 11 yaşında bu küçük: “Kazananlara bir yıl ücretsiz Süper Şarj veya 3 Paskalya yumurtası falan verebilirsiniz.” diyerek ödüller için de öneriler sundu.

Mektubun orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz.

Sevgili Bria’nın okul projesinden yüksek bir not almasını diliyoruz. 🙂

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Yorumlar (0) Yorum Yap

/