ELALEM NE DER ÖRGÜTÜ

Çevremizdeki birçok insandan “elalem ne der” diye duyarız. Ben bunlara elalem örgütü diyorum. Kim oldukları asla bilinmeyen, insanların hayal ve hedeflerini yok eden, acımasız bir örgüttür.

Çevremizdeki bir çok insan sırf bu elalem ne der korkusu yüzünden sevmedikleri işi yapmak, benimsemediği düşünce ve yaşantı yapısına uymak zorunda bırakılıyor. Berki de sırf bu yüzden, birçok insan başarılı olabileceği işlere kalkışamıyor.
Neden ?
Elalem sonra ne der ? …
Peki bu elalem senin ev kiranı, çocuklarının masraflarını, faturalarını ödüyor mu ? sen zor duruma düştüğünde sana yardım edecek mi ? Muhtemelen hayır.
Hal böyle iken bu daha kim olduklarını dahi bilmediğimiz, ne amaç ve maksatla yanlış olduğunu söyledikleri sözlere takıyor, hayatımızı bu elaleme göre şekillendiriyoruz.
Yaşadığımız ve yaşayacağımız hayat doğrusu ile yanlışı ile bize ait. Daha az hata yapmak için tabi ki fikirler alacağız ama bunlar onların ne söyleyecekleri olmamalıdır. Sadece olumlu yada olumsuz fikirlerini alacağız. Bir analiz ettikten sonra kendimiz bir karar vereceğiz. İşte bunu yaptıktan sonra göreceksiniz ki her şey daha güzel ve yolunda gidecektir.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/