l Düşük Not Veren Profesöre "Görevi Kötüye Kullanmak" Suçundan 5 Ay Hapis Cezası - CEOtudent

Düşük Not Veren Profesöre “Görevi Kötüye Kullanmak” Suçundan 5 Ay Hapis Cezası

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

İstanbul Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Prof. Dr. Nurdoğan Rigel, öğrencisine bilerek düşük not vererek sınıfta kalmasına neden olduğu için “Görevi kötüye kullanmak” suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümü son sınıf öğrencisi Savash Porghamrezaeieh, Prof. Dr. Nurdoğan Rigel’in girdiği derslerin vize ve finallerinde düşük not aldığını öne sürdü ve Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurarak kağıdının yeniden incelenmesini talep etti.

Düşük Not Veren Profesöre "Görevi Kötüye Kullanmak" Suçundan 5 Ay Hapis Cezası 1

İdare Mahkemesi, öğrencinin Haber Analiz dersinde 65-72 arası not alması gerekirken 35 aldığını tespit ederek notun değiştirilmesine hükmetti. Şikayet üzerine Rigel hakkında, “Görevi kötüye kullanmak” suçundan suç duyurusunda bulundu.

Düşük Not Veren Profesöre "Görevi Kötüye Kullanmak" Suçundan 5 Ay Hapis Cezası 2
İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmada Rigel, yazılı savunma sundu. Savunmasında hiçbir öğrencisi ile sorun yaşamadığını savunarak suçlamaları kabul etmedi. Kararını açıklayan mahkeme, Rigel’i, “Görevi kötüye kullanmak” suçundan 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme iyi hal indirimi ile cezayı 5 aya düşürdü ve 5 yıl süre ile erteledi.
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/