Dünyanın Lider Girişimcilik Etkinliklerinden Big Bang 2017’den Akılda Kalanlar

İTÜ Çekirdek

İTÜ Çekirdek

İyi girişimler İTÜ Çekirdek'ten yetişir

Dünyanın girişimcilik odaklı en büyük etkinliklerinden biri olan, her yıl ülkemizde gerçekleşen ve her yıl daha da büyüyen ve bu seneki 29 Kasım’da gerçekleşecek olan Big Bang, geçen sene 23 Kasım’da yine milyonlarca liralık yatırım, milyonlarca liralık ödül ve destek ile birlikte gerçekleşmişti. Geceye dair akılda kalanlara gelin birlikte göz atalım.

Big Bang geçen sene UNIQ İstanbul’da gerçekleşti ve önceki senelerde olduğu gibi geceyi yine Serdar Kuzuloğlu sundu.

Serdar Kuzuloğlu esprili sunumuyla gece boyunca salondakileri güldürdü. 🙂

İTÜ Çekirdek’te sene boyunca geçtikleri aşamalar sonucu finale kalan 20 girişim, büyük bir heyecanla sahnede kendilerini anlattılar.

Bu girişimler şu şekildeydi: 3DRubber, AxolotlBio, Bikoshu, B-Preg, Compocket, Ecogear, Eyedius, GmPLy, Hagelson, Hootsumo, Meta-lol, Nanomik, Physhome, Porima, Rofoods Micro Market, Scoutium, Simularge, Sports&Merits, Telegrapher Labs ve TrakTS.

Big Bang 2017’ye damga vuran girişimler Eyedius, Nanomik ve Scoutium oldu.

Eyedius 2.050.000 TL ‘lik ödül ve yatırımın sahibi olurken, ikinci sıradaki Nanomik 890 bin, Scoutium ise 510 bin TL’lik ödül ve yatırıma ulaştı. Ayrıca İTÜ Çekirdek’in organize ettiği gece Elginkan Vakfı, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği, Sanayi Odası, ING Bank, Pegasus ve 40’ı aşkın paydaşla birlikte gerçekleştirildi. Bu sene bu paydaşlar arasına Allianz, Anadolu Efes, Anadolu Sigorta ve 3M de katıldı.

Yatırımların yanı sıra 5 girişim İTÜ Çekirdek’ten kapalı ofis ödülü, 6 girişim ise Innogate ödülü kazanırken geriye kalan girişimlere de İTÜ Magnet ve açık ofis ödülleri verildi.


Big Bang 2017’de yapılan yatırımların miktarı 14 milyon TL’yi aşarken, tüm ödüllerle birlikte toplamda 17 milyon TL girişimcilere dağıtılmış oldu.


Big Bang 2018 için de geri sayım başladı!

Geleceğe tanık olmak için 29 Kasım 2018’te UNIQ İstanbul’a Davetlisiniz! ?

Tamamen ücretsiz gerçekleşen Big Bang’e buradan⇗ kayıt olabilirsiniz.
Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/