Dünyanın En Çok Bağımlılık Yapan Video Oyunları Açıklandı

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

Oyun pazarı korkunç boyutlara ulaşmış durumda. Yeni bir oyuna başlamak istediğiniz zaman seçeneklerin o kadar fazla olduğunu görüyoruz ki, karar vermekte zorlanıyoruz. Fakat bu oyunlarda öyleleri var ki insan bir başladığında başından kalkamıyor ve sürekli oynamak istiyor. Peki şu anda en bağımlılık yapan oyun hangisi? İşte bu sorunun cevabını Clutch tarafından yapılan geniş çaplı bir araştırma verdi.

En çok bağımlılık yapan oyun: Minecraft

Clutch’ın araştırması 1.570 oyun arasından yapıldı. Ve kamuoyu ile tam 17 oyunluk bir liste paylaşıldı. Aslında ilk etapta ‘En çok oynanan’ sıfatıyla paylaşılan listeye daha sonra ‘En bağımlılık yapan’ tanımına dönüştü. Çünkü en çok oynanan oyunun aslında en çok bağımlılık yapan oyun olduğu konusunda herkes hemfikir oldu.
Sonuçlara bakıldığında en çok bağımlılık yapan oyun  37,9’luk puanla Minecraft oldu. Minecraft’ı ise 36 puanla Red Dead Redemption takip ediyor.
Minecraft ve Red Dead Redemption’u sırasıyla For Honor ve Overwatch takip ediyor. Fortnite ise şaşırtıcı şekilde listenin alt sıralarında yer aldı. Fortnite’ın bağımlılık puanı 33,9 olarak değerlendirildi.
Araştırmaya dair bir diğer ilginç bilgi ise kadınların oyun bağımlılığına erkeklerden çok daha fazla yatkın durumda olduğunun görülmesiydi. Bir diğer sonuca göre ise iş arayanlar, oyunlara işi olan insanlardan çok daha fazla bağımlılar.

Yorumlar (1) Yorum Yap

Renksiz Renkler

Minecraft beni hala şaşırtmaya devam ediyor. Oyuncular genelde küçük çocuklar sanırım.

/