Dünya Kalp Günü için çocuklardan mesaj var!

İbrahim Etem – Menarini çalışanlarının çocukları 29 Eylül Dünya Kalp Günü kapsamında kalp sağlığına dikkat çekmek için kamera karşısına geçti.

“İnsan için değer” vizyonuyla hizmet veren İbrahim Etem – Menarini, Dünya Kalp Günü’nde sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoyla kalp sağlığının önemine dikkat çekti. İbrahim Etem – Menarini çalışanlarının çocuklarının rol aldığı videoda çocuklar, kalp sağlığı için alınması gereken önlemleri ve faydalı bilgileri büyükleriyle paylaştı. Yiyecek seçimlerinden; her gün hareket etmenin önemine, düzenli doktor takibi ve kan basıncının kontrol altında tutulmasına kadar bir dizi mesaj veren çocuklar, kalp sağlığı için farkındalık yaratmak amacıyla kameranın karşısına geçti.

Kalp ve kardiyovasküler alandaki hastalıkların, Türkiye’de ve dünyada en sık rastlanılan ölüm sebebi olduğunu belirten İbrahim Etem – Menarini Pazarlama Direktörü Rana Şengil, “Türkiye’de ölümlerin sebebinde kalp hastalıkları birinci sırada geliyor. Oysa, kalp ve kardiyovasküler alandaki hastalıkları engellemek günlük hayattaki küçük değişiklikler ile mümkün. Yürüyen merdiven yerine aktif olarak merdivenleri çıkmak; yemeğe az atılan bir kaşık tuz, hayatımızı sevdiklerimizle birlikte geçireceğimiz zamanı etkiliyor” dedi. Paylaşılan videoyla farkındalık yaratmayı amaçladıklarını dile getiren Şengil, “Kalp sağlığına karşı ne kadar bilinçli olursak, yaşam biçimimizi bu farkındalık ile oluşturur ve korursak; gelecek nesillere de daha sağlıklı bir kalp bırakacağız” ifadesini kullandı.
Kaynak: İbrahim Etem – Menarini – Basın Bülteni
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/