Disiplinin Vücut Bulmuş Hali Efsane Dizi Karakteri Gustavo Fring’ten Öğrenebileceğiniz 7 Şey

Philippe Dumas

Philippe Dumas

Yeni nesil iş insanı

İzleyenler bilir, kısa sürede akıllara kazınan efsane bir karakter oldu Gustavo Fring. Kendisi hem bir uyuşturucu baronu hem de Los Pollos Hermanos adlı tavuk restoranının işletmecisi. Gustavo, her iki tarafta da disiplini ve işe saygısını hiçbir zaman yitirmeyen bir kişiliğe sahip.
Biz şimdilik onun uyuşturucu baronu kimliğini bir kenara bırakalım ve Gustavo gibi bir işletmecinin özelliklerini analiz edip ondan neler öğrenebileceğimize bir bakalım.
1) Hayatını satranç oynarmış gibi organize eder.

Gustavo’nun her zaman bir “B planı” vardır ve bir hamle sonrasını değil, birkaç hamle sonrasın tahmin etmeye çalışır.


2) Zaman yönetimi konusunda ustadır.

Dikkat ederseniz, “çift mesai” konusunda Gustavo kadar iyisini göremezsiniz. Hem restoranda müşterilerle ilgilenir hem de uyuşturucu işlerini denetler.
3) Hiçbir zaman işini şansa bırakmaz ve politiktir.

Kendine tehdit oluşturabilecek safları kendine çeker ve onları elinde tutar. Narkotikle dosttur, kartelinde her zaman kontrol sahibidir.


4) Soğukkanlıdır, sakinliğini elden bırakmaz.

Gerek namlunun önünde, gerek anlaşma yaparken soğukkanlılığını elden hiçbir zaman bırakmaz. İntikam alırken bile sabırlıdır ve acele kararlar almaz. Bu sayede planlarını başarıyla hayata geçirir.
5) Lüks takıntısı yoktur, nitelik odaklıdır.

Gus göze batmamak ve verimi arttırmak için sade ve net bir şekilde yaşar ve lüksten uzak durur.


6) Çalışanlarına değer verir.

Çalışanlarını evine davet eder, onları dinler ve onlara değer verir. İki tarafta da Gus, çalışanları tarafından sevilir.
7) İnsan Kaynakları uzmanı gibi insan seçer.

Yanında olacak kişileri de kendi gibi disiplinli ve iş saygısı olan kişilerden seçer. Aradaki güven bağına çok önem verir.


Bonus: Mükemmel bir iletişimcidir.

Hangi tarafla konuşuyor olursa olsun, diksiyonuna her zaman önem verir. Dış görünüşü daima düzenlidir. İnsanlarla saygılı ve akıcı bir dille iletişim kurar.

This post is also available in: English

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/