l Dilek Livaneli Avrupa Uluslararası Lider Kadın Ödülü'nü Kazanan İlk Türk Öğretmen Oldu - CEOtudent

Dilek Livaneli Avrupa Uluslararası Lider Kadın Ödülü’nü Kazanan İlk Türk Öğretmen Oldu

Rorschach

Rorschach

"Gözcüleri kim gözleyecek?"

Dilek Livaneli Avrupa Uluslararası Lider Kadın Ödülü'nü Kazanan İlk Türk Öğretmen Oldu 1
Avrupa Parlamentosunda düzenlenen törende, Samsun’un Çarşamba ilçesindeki  Kumköy İlkokulu’nda görev yapan Dilek Livaneli, Avrupa Uluslararası Lider Kadın Ödülü‘ne layık görüldü.
2014 yılında Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi tarafından “Dünyadaki En İyi 50 Öğretmen” arasında bulunan Dilek Livaneli, layık görüldüğü bu ödülle de büyük bir gurur kaynağı oldu.

“Köy halkı için bir şeyler yapmaya çalıştım”

Dilek Livaneli Avrupa Uluslararası Lider Kadın Ödülü'nü Kazanan İlk Türk Öğretmen Oldu 2

“16 yıldır sadece bir köy öğretmeni olarak değil resmen bir sivil toplum kuruluşu gibi çalıştım. Sadece öğrenciler veya okulumuz için değil, aileler ve köy halkı için, kadınlar için bir şeyler yapmaya çalıştım. Kadın ve yaşam projesini geliştirdim. Şehirler arası turlar düzenledik, kadınlar ilk defa uçağa bindi, okuma yazma öğrendi, çocuklar gibi onlar da tiyatroya ve operaya gitti.”


Kendi Paralarını Kazanmaları İçin Kadınlara Ayakkabı Atölyesi Kuruldu

Dilek Livaneli Avrupa Uluslararası Lider Kadın Ödülü'nü Kazanan İlk Türk Öğretmen Oldu 3
Dilek Livaneli başka projeler de yürütüyor. Kendi paralarını kazanabilmeleri için genelde tarım ve hayvancılıkla uğraşan kadınlara ayakkabı atölyesi kurduğunu söyledi. Projelerin kimsenin cebinden tek kuruş çıkmayacak şekilde sponsorlardan destek alarak mümkün olduğunun altını çizdi.

Dünyanın En İyi Öğretmenlerinden Biri

Dilek Livaneli Avrupa Uluslararası Lider Kadın Ödülü'nü Kazanan İlk Türk Öğretmen Oldu 4
Dilek Livaneli, Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi tarafından “Dünyadaki En İyi 50 Öğretmen” arasında bulundu. Bu süreci takiben, uluslararası panellerde konuşmacı olarak çağrıldı. Birçok yerde hayatını ve projelerini anlatan Dilek Livaneli ilgi odağı oldu.
Birkaç hafta önce Avrupa Parlamentosu’nda bir panelde konuşma yapan ve çalışmalarını 4 metrekarelik bir afişle sergilediğini söyleyen Livaneli, bu çalışmanın ardından Avrupa Uluslararası Lider Kadın Ödülü’ne aday gösterildiğini ifade etti.

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/