Dikkat Çekmenin Farklı Bir Yolu: Engellemek

ABDULLAH DEMİR

ABDULLAH DEMİR

Araştırmacı-okur-yazar -çizer-gezer

23 Ağustos 2017

İnsanlar bir davranışı gerçekleştirmek istediğinde, davranışının kısıtlanmasıyla o davranışı gerçekleştirme isteği daha da artmaktadır. Bunu sizde yaşamışsınızdır. Bu etkiden faydalanmak için çeşitli girişimciler ve devletler de kullanmışlardır.
Google Gmail’i piyasaya ilk sürdüğünde diğer rakipleri piyasayı ele geçirmişti.google rakiplerine yetişebilmek için Gmail hesaplarını davetiyeyle beraber dağıtmaya başladı.Eğer bir tanıdığınız size davetiye yollamadıysa bir Gmail hesabına sahip olamıyordunuz. Google kullanıcıların önüne engel koyarak onları sahip oldukları mail hesabına tekrar sahip olma arzusu oluşturdu.

2001 yılında Portekiz uyuşturucu kullanmayı suç olmaktan çıkardı. Portekizde kokain , ot ve diğer uyuşturucular yasal değil fakat kullananlar bir ceza almıyor . Portekiz devleti insanların uyuşturucuya ulaşmalarını kısıtlamayarak onların bu konudaki arzularını körüklemedi ve onlara aşılacak bir engel fırsatı vermedi. Son olarak Portekiz de uyuşturucuya bağlı ölüm sayısı 1 milyonda 3 iken Hollanda da 10.44 , Estonya da 126.8 ve Avrupa Birliği ortalaması 17.3’tür.

Ülkemizde 2014 yılında Twitter’a erişimin engellenmesiyle twitter kullanıcı sayısı artmıştı. Milyonlarca kişi sırf engeli aşmak için normalde girmediği Twitter’a giriş yapmıştı.
Eğer insanların bir konuya ilgisini çekmek istiyorsanız onun önüne engeller koyun ve ona ulaşmasını zorlaştırın.Engeller arzuları daha da arttırır.

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap