‘Daha önce nasıl denk gelmemişim!’ diyeceğiniz 5 yararlı internet sitesi

   İnternette gezinirken eğlenebileceğiniz, eğlenmenin yanında daha çok rahat etmenizi sağlayacak 5 internet sitesini sizler için paylaştık.

   Son yıllarda internetin ulaşabildiği insan sayısı inanılmaz boyutlara ulaştı. Bu kadar insanın internet aleminin içinde etkin rol oynaması normal olarak çok fazla sitenin ve içeriğin oluşmasını sağlıyor. Bu durum başta güzel bir şeymiş gibi görünse de, bir süre sonra internetin bir çöplük olduğunu anlıyoruz. Çok fazla bilginin dağınık bir şekilde yer aldığı internet, insanların kafasını karıştırıp hiç istemediği yerlere yönlendirebiliyor. Bugün sizlere zamanınızı iyi geçirmenizi sağlayacak 5 internet sitesi paylaşacağız. Bu internet sitelerinden beğendiklerinizi yer imlerinize eklemeyi unutmayın.
1) Brain.fm
  Odaklanmanıza yardımcı olacak müziklerin yer aldığı bu web sitesi, iş yaparken konsantre olmak istediğinizde özel frekanslarıyla daha az yorulmanızı sağlıyor.
2) Prezi
Sunumlarınızı 3D seçeneğiyle çok farklı bir boyuta çıkaracak Prezi, öğrencilerin en çok tercih ettiği web siteleri arasında yer alıyor.
3) Noisli
Noisli, kendiniz için en uygun atmosferi yaratmanızı sağlıyor. Yağmur sesi, rüzgar sesi, dalga sesi gibi onlarca farklı sesten istediklerinizi seçerek size en uygun atmosferi yakalamanız sağlanıyor. Kendinize uygun bir arka plan sesi oluşturduktan sonra tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp gözlerinizi kapatmak olacaktır.
4) Luminosity
Bilim insanları ve oyun tasarımcılarının ortak geliştirdiği bu beyin egzersizinin tadını çıkarabilirsiniz.
5) Wikiwand
Wikipedi gibi, ancak ondan çok daha şık bir tasarımla bilgiye ulaşmanız sağlanıyor.
Kategoriler: Bilim, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/