l Daha İyi Bir Dünya Bırakmak - CEOtudent

Daha İyi Bir Dünya Bırakmak

Hüseyin GÜZEL

Hüseyin GÜZEL

EEE / PM / MSc / huseyinguzel.net

Sadece kendimiz için değil, başkaları için de en iyi olduğunu düşündüğümüz şey ile en takdir edileceğimiz şey arasındaki kavşak noktasını bulmalıyız.
Daha İyi Bir Dünya Bırakmak 1
Dünyayı daha yaşanabilir ve daha iyi bir yer kılacak şeyler yapmalı ve yaşanmaz kılacak şeylerden kaçınmalıyız. Genellikle kendimiz için en iyi olanı düşünürüz, ancak onun diğer insanlar üzerindeki etkisini hesaba katmayız ve çoğu zaman, sadece bizim değil, dünyanın ihtiyaçlarına hizmet etmenin genellikle bizim için en iyi olan şey olduğunu fark etmeyiz.
Başkaları için yaptığımız iyi şeylerin çoğu bize elbette geri dönecektir. Ve bu her zaman sadece bize ait olduğunu düşündüğümüz şeyleri elde etmeye çalışmaktan çok daha tatmin edicidir. Herkes bizi takdir etmeyecektir tabi. Herkes yaptığımız iyi şeylere ve cömertliğimize karşılık vermez, veremez (veya bazıları bunu yapamaz), ama bazıları bunu yapacaktır elbet.
Başkaları için yaptığımız iyilikler, daha da fazla insana ulaşacak şekilde erdemli bir döngü yaratacaktır. Ve bunu yeterince yapabilirsek, gelecek nesle kendi zamanımızdan çok daha iyi bir dünya bırakabiliriz…
Dan Pedersen
Daha İyi Bir Dünya Bırakmak 2
                                              Teknik ve Teknolojik Paylaşımlar…
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/