l Daha İyi Bir Bakış Açısına Sahip Olmak İçin 10 Tavsiye - CEOtudent

Daha İyi Bir Bakış Açısına Sahip Olmak İçin 10 Tavsiye

Emre Ülkem

Emre Ülkem

Boğaziçi Uni.

Yaşadığımız ortam, içinde bulunduğumuz şartlar bazen bizleri kötümserliğe, karamsarlığa itebiliyor. Böyle durumlarda her şeyi fazla eleştirebiliyor ve güzel şeyleri gözardı edebiliyoruz. Fakat gerçek şu ki eğer harika bir hayata sahip olmak istiyorsanız, düşünce yapınızı değiştirmeniz ve güçlendirmeniz şart. Gözlerinizi açıp etrafınızdaki güzellikleri görmeniz hisselerinizi güçlendirecektir. Ancak bu şekilde iyi bir değişim yaşayabiliriz.
Daha İyi Bir Bakış Açısına Sahip Olmak İçin 10 Tavsiye 1
Etrafınızı daha iyi görebilmek, daha mutlu ve güçlü olabilmek adına hazırladığım 10 tavsiyeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.
1) Mutluluk genellikle bir seçimdir, bu yüzden akıllıca seçim yapın. Bazen hayat gelip sizi süpürmeye, yerle bir etmeye çalışır. Bu noktada eğer ayağa kalkmayı seçerseniz başkalarına ilham verebilirsiniz. Tabii yerde kalıp sürünmeye devam etmek de sizin elinizde.
2) Şikayet etmek sizi kanaatkar, boşvermiş hale getirir. Bunlar daha iyi hissetmenizi sağlayabilir, ancak durumu değiştirmek için bir şeyler yapmak gerekir.
3) Sosyal medya bir topluluktur, hayatınızın tek kişilik bir vitrini değildir. Biraz komik ancak kendimizi doğrulamak ve kanıtlamak için sosyal medyayı ne kadar kullanırsak, çevremiz için de o kadar iyi bir değişim başlatmış oluruz.
4) Farklılıklar kötü değildir. Bazen bir insana sadece farklılıklarından dolayı sinirlenebiliriz ve genelde bize benzeyen insanlarla birlikte olmayı severiz. Fakat bizi geliştirecek olan farklı insanlarla iletişim kurmayı başarabilmektir.
5) Tutkunun 1 numaralı ölüm sebebi kıskançlıktır. Kendinizi sürekli olarak daha başarılı insanlarla kıyaslayarak hiçbir yere varamazsınız. Zamanınızı ve tutkunuzu dünyayı değiştirecek bir şeye dönüştürmek için kullanın.
Daha İyi Bir Bakış Açısına Sahip Olmak İçin 10 Tavsiye 2
6) Mantıksız hareket etmek o kadar da kötü bir şey değildir. Çılgın olun. Fazla düşünmeye çalışmayın. Sevgi, güzellik ve iyilik mutlak bir anlam ifade etmez, ancak bu onları kucaklamayacağımız anlamına gelmez.
7) Küçük zaferleri kutlarken hayat daha tatlıdır. Küçük bir borcunu ödedin mi? 3 günlük projeni bitirdin mi? Bir sonraki şeye dalmadan önce, sevdiklerinle küçük bir zafer partisi yapmak için zaman ayırın.
8) Geçmiş sadece onu nasıl kullandığınız konusunda önemli. Geçmişiniz sizi tanımlamaz, sizi hapsetmez veya sizi herhangi bir şeyden kurtarmaz. Koşullara devam etmeyi ve değiştirmeyi öğrenin; bu şekilde hayat daha anlamlı olur.
9) Başkalarını affedin, suçlamayın. İstenmeyen durumlar ortaya çıktığında kendinizi haklı çıkarmak yerine, sahip olabileceğiniz daha büyük bir uzlaşmayı odaklanın. Gerekirse sorumluluk alın ve durumu düzeltmek için çaba harcayın.
10) Sevdikleriniz, eğer bir işkolik iseniz gidilecek en iyi rehabilitasyon merkezidir. Bazen, etkili bir şekilde çalışmak için neden çalıştığınızı hatırlamanız gerekir.
Kategoriler: Gelişim, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/