Columbia Firması, İş Görüşmesi İçin Dağa Tırmanabilecek Adaylar Arıyor

Spor severlerin dayanıklı giyim markası Columbia, Directors of Toughness (Zorluk Yöneticileri) adında bir unvan için iş ilanı verdi ve adayların başvurularını almaya başladı. Başvuruda bulunan adaylarla görüşme yapmak için ilginç bir yol seçen Columbia, insan kaynakları departmanını Portland’daki Hood Dağı’nın eteklerine, deniz seviyesinden 2.4838 metre yükseğe konuşlandırdı.

Bigumigu’nun haberine göre doğada karşılaşılan zorluklarla mücadele edebilme yetisi yüksek yöneticiler arayan ve adayların dayanıklılığını test etmek isteyen Columbia, adaylar ile yapacağı ön görüşmeyi insan kaynakları direktörünün ofisinin bulunduğu dağa tırmanmalarından hemen önce gerçekleştirdi. Ön görüşmede neden bu görev için başvurdukları sorulan adaylar bisiklete bindiklerini, yürüyüş, kayak, dalış yaptıklarını, doğayla iç içe olmayı ve macerayı sevdiklerini anlatarak önceki görevlerinden söz etti. Ardından, kendilerine birer sırt çantası verilen adaylar yola koyuldu.

Columbia, bu görev için 2015 yılında 2 kişiyi işe aldı. Doğadaki zorluklarla yılmadan mücadele edebilen yöneticiler 6 ay boyunca Şili, Uganda ve Ekvador gibi ülkeleri gezdi ve doğayla baş başa vakit geçirdi. Columbia 9 ay sürecek yeni görev için seçtiği kişi ya da kişilere YouTube ve Instagram’a düzenli olarak video ve fotoğraf yüklenmesi koşuluyla yan haklarla birlikte 39.000 dolar maaş ödeyecek.

Kaynak.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Kariyer, Kreatif

Yorumlar (0) Yorum Yap

/