Coca-Cola, Zero Seçeneğini Gözden Çıkarıyor

Hayatımıza girdiği an itibariyle büyük popülerlik yakalayan, Light Cola’nın pabucunu dama attıran Cola Zero, Coca-Cola’nın en güçlü büyüyen ürünü olmasına rağmen son günlerini yaşıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz Çarşamba günü Coca-Cola, Ağustos ayında ABD’den başlamak üzere Cola Zero’nun üretimini durduracaklarından bahsetti ve Zero yerine farklı bir tarif, tasarım ve isimle yeni bir içecek çıkaracaklarını açıkladı.
Coca-Cola ailesinin en yeni üyesi olacağı söylenen Coke Zero Sugar’ın şeker oranı, Light Cola ve Zero’nun şeker içermediği konusunda yeterince emin olamayan müşterileri ikna edebilecek kadar sıfıra yakın hatta neredeyse sıfır.
CEO James Quincey, yatırımcılarla yaptığı görüşmede yeni ürün hakkında şöyle dedi:

“Bu ürün, Cola Zero’nun yeniden keşfedilmiş verisyonudur.”

Bu hamleleri ister istemez daha önce Coca-Cola’nın formulasyonunu değiştirip piyasaya sunduğu ürünle başarısız olduğunu akıllara getiriyor.
Bu açıklamadan sonra Cola severlerin sosyal medyada gösterdiği tepkilere bakacak olursak, insanlar alıştıkları formül veya tat profilinde herhangi bir değişime entegre olma yanlısı değil gibi görünüyor.

“Lütfen Cola Zero’yu mahvetmeyin. Yeni fikirler Coca-Cola’ya iyi gelmiyor.”

“Gerçekten Cola Zero haberiyle alakalı endişelerim var. Beni mutlu eden basit şeyleri mahvetmeyin. Bunun zamanı değil.”

“Neden hayatımı mahvediyorsun Coca Cola? Neden Cola Zero’yu değiştiriyorsun. O benim favorim.”

CEO Quincey ise gazetecilere bu tepkilere çok fazla kulak asmadığını belirtti. “Açıkçası, herhangi bir değişikliğin mutlaka bir derecede riski var.” dedi. Quincey’ye göre, yeni formül ve tasarıma reaksiyon olumlu olacak. Cola Zero Sugar’ın benimsenip benimsenmeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.
Kategoriler: Gündem, İş, Pazarlama

Yorumlar (2) Yorum Yap

Dilara Avlupınar

Geçen gün gittiğim yerde Zero yok diye kola içmekten vazgeçmiş insanım ben yapmayın :(

Philippe Dumas

Bu gençliği Zero'suz bırakmayın :(

/