Çiftlik Bank CEO’su Tüm Hisselerini Sattı

Son dönemlerde hakkında bakanlıkların suç duyurusunda bulunduğu ve saadet zinciri benzeri bir sistem ile büyüyen Çiftlik Bank ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Çiftlik Bank’ın CEO’su olarak gündeme gelen Mehmet Aydın, yüzde 100 hissesine sahip olduğu şirketteki hissesinin tamamını, başka bir şirkete devretti.
Kayıtlara göre, Mehmet Aydın bu şirkette sahip olduğu hissenin tümünü Fame Game Hayvancılık A.Ş isimli şirkete devretti. Bu şirket ise, Kıbrıs’ta kurulu bulunan Fame Game Software Ltd. şirketine ait.
Hisse devrinin nedenine ilişkin Çiftlik Bank’ın avukatı Duygu Sarısoy ise Hürriyet’in sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı: “Çiftlik Bilgi İşlem şirketi dışında başka bir şirketimiz daha var. Bu şirketleri Fame Game A.Ş. bünyesine alıyoruz. Keza, Fame Game’in bağlı olduğu Kıbrıs’taki şirketi de tasfiye edip tek muhattap olarak Fame Game A.Ş. kalacak. Bu şirketin tek sahibi Mehmet Aydın. Bu işlemlerin yapılması ile birlikte Mehmet Aydın şirketin yönetimine de girecek. Nitekim, Fame Game’in Kıbrıs’taki şirkete bağlı olması çeşitli iddialara sebep oluyor. Bunu ortadan kaldırmak için tüm şirketler Fame Game bünyesinde toplanmış olacak” dedi.
Çiftlik Bank’ın bağlı olduğu Fame Game’nin yönetim kurulunda hali hazırda Savaş Yıkılmaz ve Cafer Çolak bulunuyor. Av. Sarısoy’un verdiği bilgiye göre Mehmet Aydın, kısa süre sonra bu şirketin yönetimine girecek. Türkiye genelinde binlerce kişinin para yatırdığı Çiftlik Bank hakkında çeşitli bakanlıklar suç duyurusunda bulunmuştu. Bir tür sadet zinciri olarak görülen sisteme ilişkin inceleme başlatılmıştı. Çiftlik Bank yetkilileri ise, haklarındaki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıklamıştı.
Kategoriler: Gündem, İş, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/