İçinizdeki Kaosu Bulun – Cem Seymen [TED]

Başarılı isim Cem Seymen için gazetecilik kendi deyimiyle tutkunun ve şefkatin harmanlandığı büyük bir heyecan.
Bu heyecanını sadece gazetecilik alanında veya sunduğu ekonomi programlarında değil değişen teknolojiye ve girilen yapay zeka çağında gençliğe olan inancında, yeni bir dünya yaratabilmenin hep beraber çalışarak ve üreterek mümkün olduğuna dair inancında rahatlıkla görebiliyoruz.
Cem Seymen için her şey hayal etmekle başlar ve üretimle yükselişe geçer. Bu esnada rahatça ve özgürce fikir paylaşmanın, yardımlaşmanın ve birlikte harekete geçebilmenin önemini hemen hemen her programında görmekteyiz. İnsanlar kaos fikrinden korkmadan kafalarının karışmasına izin vermeli, sabit fikirli olmadan anlaşmayı öğrenmeli ve en önemlisi kafalarındaki basmakalıp bütün düşünceleri yıkarak yaşadıkları topluma ve dünyaya daha iyi bireyler olarak yetişebilirler.
Cem Seymen’in diğer bir tutkusu da seyahat etmektir. Bilinmeyen coğrafyalara maceralı yolculuklar hayatında önemli bir yer kaplıyor. Gözleme dayalı denemeler yazıyor, fotoğraflar çekiyor.
Koç Üniversitesi’ndeki TED konuşmasında tüm bunları bir konuşma içinde ne kadar güzel harmanlandığını görmekteyiz. Videoyu izledikten sonra bir şeyler üretmek, ortaya koymak için aradığınız motivasyonu çoktan elde etmiş olacaksınız:
Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/