Çalışmaya Başlamadan Önce Sizi Motive Edecek 5 Şarkı

Zeynep Güçlükol

Zeynep Güçlükol

Bogazici University

Cuma gecesinden bu yana, özellikle İstanbul’da, durmak bilmeyen kar yağışı dolayısıyla tüm hafta sonunu belki siz de evde ya da yurtta geçiriyorsunuz. Üstüne üstlük sosyal medya hesaplarınızda kar fotoğraflarını da paylaşıp, beğendiyseniz sıra çalışmanız gereken sınavlara ya da tamamlamanız gereken projelere gelmiş olabilir, ne yazık ki.

Kahvenizi hazırlayıp, camdan dışarı bakmaya başladıysanız, bekleyin son klişe olarak olaya dahil olmak istiyoruz ve sizi motive edebilecek 5 şarkıyı paylaşıyoruz.


1) A Great Big World – This Is the New Year

Hala yeni yılın ilk haftası içerisindeyken, fırsat bulamadığınız ya da aceleye geldiğini düşündüğünüz yeni yıl kararlarınızı gözden geçirmek için pek de geç kalmadınız. 3 saniye kuralı gibi ama değil. 🙂


2) Des Ree – You Gotta Be

Gerektiğinde daha cesur, daha akıllı, daha sert, daha sağlam, daha güçlü, daha soğukkanlı, daha sakin olmamız gerekiyor, teorikte evet. Bu yıl, mantığınızın işlerin içine daha çok dahil olmasına karar verirsiniz belki kim bilir?


3) Kevin Johansen – Timing

“Succ… ess… succ… ess… sucks…” diye başlıyor şarkı. Bu harf dizisini nasıl tamamlamak istediğiniz de zamanlamaya bağlı diyor Kevin Johansen.


4) Eddie Vedder – Rise

Into the Wild filminden kesitlerde hazırlanmış bir video klibe sahip olduğu için hem izleyip hem dinleyesi geliyor insanın anlam bütünlüğünü korumak adına.


5) Aerosmith – Dream On

Çok bilindik bir şarkıyla bitiriyoruz. Daha önce çoğu kez dinlemiş olmanıza rağmen sözlerine pek dikkat etmemişseniz, şimdi tam zamanı.

“Dream on, dream on, dream on. Dream, until your dream come true.”

(Hayal et, hayal et, hayal et. Düşlerin gerçek olana kadar hayal kurmaya devam et.)

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Yorumlar (0) Yorum Yap

/