Burger King McDonald’s’ı Yine Trollüyor: Palyaço Kılığına Girene Whopper Bedeva

Burger King, geçtiğimiz günlerde Stephen King’in “It” yani “O” isimli korku romanından beyaz perdeye uyarlanan filmin baş karakteri korkutucu palyaço Penywise üzerinden “Asla Bir Palyaçoya Güvenme” sloganıyla McDonald’s’a ağır ve kurnazca bir gönderme yapmıştı.
Eline geçen saldırı fırsatlarını asla geri çevirmediğini düşünürsek, Burger King’in en sevdiği bayramın Cadılar Bayramı olduğunu tahmin etmek zor olmaz.
Yıllarca palyaçoların korku figürü olarak da karşımıza çıkmasının ekmeğini yiyen Burger King, bu sefer ince ince gönderme yapmaktansa daha net bir hamle yaptı ve Cadılar Bayramı’nda palyaço kostümü giyenlere bedava Whopper sunacağını açıkladı.
Kampanyanın etiket çizgisi de oldukça güçlü:

“Bir palyaço gibi gelin, krallar gibi yiyin”.

Cadılar Bayramı yaklaşırken Burger King, #ScaryClownNight yani “Korkunç Palyaço Akşamı” şeklinde bir hashtag başlattı ve bununla ilgili bir video paylaştı:
Ayrıca insanları korkunç palyaço kıyafetlerini bu hashtag üzerinden postalamaya ve marka @BurgerKing’i etiketlemeye teşvik ederek elinden geldiği kadar çok insana ulaşmayı hedefliyor.
Kampanyasının duyurusunu Twitter üzerinden de aktif olarak yapan Burger King kampanya hakkında soru yönelten bir müşterisine bu görselle yanıt verdi:
 “Korkutucu bir palyaço olduğun sürece, istediğin kişi gibi gelebilirsin.”
Bu kampanya; 31 Ekim Salı günü saat 17.00’den itibaren gece 03.00’e kadar; Boston, Miami, Los Angeles, Austin ve Salt Lake City’de geçerli olacak. ABD’nin yanı sıra İngiltere, Almanya, İspanya, Rusya, İsveç, Güney Afrika, Japonya, Brezilya ve Arjantin’de de gerçekleşecek.
İnsanlar, bu kampanyayı komik ve yaratıcı bulanlarla itici ve agresif bulanlar olarak ikiye ayrılmış durumda olsa da 31 Ekim’de bizleri değişik manzaralar bekliyor gibi görünüyor.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/