BOJACK HORSEMAN // Dizi inceleme

Dizi/Film Platformu

Dizi/Film Platformu

İnsan her zaman mutlu değildir ve bu dünyada sık sık kısa bir mutluluk periyodu verilir; Öyleyse neden uzun süre dayanamayacak olan bu rüyadan kaçmaya çalışıyorsun? / Frederic Chopin

29 Mart 2018

Dizinin konusu: Eskiden bir komedi tv şovuyla , bir sitcomla çok ünlü olan bir atın yeniden ünlü olma çabası.
Çok beğendiğim ve keyif alarak izlediğim bir dizi. Dünyası bir kere çok farklı dizinin , hem insanlar hemde hayvanların eşit olduğu bir dünya. Ama her şeyiyle üstteki resimden de anlayabilirsiniz. Bir köpekle bir kızın sevgili olmasının ya da bir koyunun markete gitmesinin normal olduğu bir dünya.
Gerçekten çok iyi düşünülmüş bir dizi. Özellikle bana Rick and Morty’i çok hatırlattı. Konusuyla ya da benzerlikleriyle falan değil , bu iki dizi gerçek anlamda başka dünyaların insanları. Kalitesiyle , ince esprileriyle , göndermeleriyle bana hatırlattı. Neden Rick And Morty kadar ünlü olmadı bilmiyorum ama hakediyordu. Ve bunu çok büyük bir Rick And Morty hayranı olmama rağmen söylüyorum.
Dizi genelde 3 karakter üzerinde dönüyor. karakterlere gelirsek Bojack , Diane ve Todd. Bojack ilgisiz bir anne baba tarafından büyütülmüş , yanlış üstüne yanlışlar yapan ve içindeki boşluğu hiçbir şekilde kapatamayan , eskiden bir sitcom yıldızıyken şimdi nerdeyse kimsenin umursamadığı ve bu yüzden de depresyonda olan bir at. Diane de ilgisiz bir ailede büyüyüp yazar olmasına rağmen hiçbir zaman ailesinin takdirini kazanamamış bir insan. Todd ise , maalesef onun hakkında nerdeyse hiçbir şey bilmiyoruz.
Olaylar bizim meşhur olmayan ünlü atımız Bojack’in şöhretini yükseltmesi için Diane’in onun hayatını kitaba çevirme anlaşmasıyla başlıyor. Spoiler olsun istemiyorum o yüzden daha fazla şey yazamam.
EĞER BURAYA KADAR GELDİYSEN HEMEN KIÇINI KALDIRIP BU DİZİYİ İZLE 

Yorumlar (0) Yorum Yap

/