l Boğaziçi Techsummit Nedir? - CEOtudent

Boğaziçi Techsummit Nedir?

Boun Techsummit

Boun Techsummit

Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Zirvesi | Boğaziçi Techsummit

Bir teknoloji zirvesidir, Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü (COMPEC) tarafından düzenlenir ve her yıl Türkiye’nin her tarafından bilişim meraklısı öğrencilere ev sahipliği yapar. Önceleri EXIT (Expo IT) ismiyle düzenlenen etkinlik, EXIT’15 sonrasında Techsummit’16 ismini alır. Boğaziçi Üniversitesi’nin kulüp anlayışına uygun olarak her yıl amatör bir ekip tarafından profesyonel bir etkinlik, bilişim sektöründeki şirketlerle ve bireylerle iş birliği yürütülerek, ortaya çıkartılır. Gelin, Techsummit’in içeriğine ve felsefi alt yapısına bir göz atalım.

Techsummit ekibinin temel düşüncesi öğrencilerle bilişim sektörü ve teknoloji arasında interaktif bir etkileşim sağlamaktır. Etkinliğin içeriği her yıl güncellenir ve trend konular belirlenir. Bu konularda ön plana çıkan isimlerin ve şirketlerin katkılarıyla bilişim sektörüne ayna tutulmaya çalışılır. Her bir katılımcının etkinlik boyunca farklı konularda bilinç kazanması, eğitimler alması ve yeni fikirler üretmeye başlaması Techsummit’in en temel noktasını oluşturur.

Geçtiğimiz yıl üç gün süren etkinlikte seminerler, paneller, şirket gezileri, şirket stantları, fuaye alanı, workshoplar ve bir de hackathon yer almıştır.

Geçtiğimiz yıllara bir göz atalım:

Panel ve Seminerler

Boğaziçi Techsummit Nedir? 1
Mehmet Nalbantoğlu’nun yaptışı konuşma kariyerlerine henüz adım atmamış öğrenciler için ufuk açıcı niteliteydi. Bir elektrik mühendisinin inanması zor maceralarını ve sonu zirvede biten kariyer hikayesini dinleme fırsatını bulduk.
Boğaziçi Techsummit Nedir? 2
Dijital pazarlamanın farklı yönlerinin bizzat işin içinde olan kişiler tarafından tartışılan panelimizde, çağın trendlerini yakalama fırsatı bulduk. Görüntü tanımlama teknolojileri ile çalışan bir uygulamanın üreticisi Blippar şirketinin CEO’su Zehra Öney, kullanıcı deneyimi tasarımı üzerine çalışan Sherpa şirketinin kurucusu Yakup Bayrak ve alışverişin app’i Hopi şirketinin CEO’su Onur Erbay bizlerle birlikteydi.

Şirket Gezileri

Boğaziçi Techsummit Nedir? 3
Boğaziçi Techsummit Nedir? 4
Boğaziçi Techsummit Nedir? 5
Geçtiğimiz üç yılda 14 farklı şirkete 20 şirket gezisi düzenledik. Tüm katılımcılarımız bu gezilere katılma fırsatı yakaladı. Düzenlediğimiz gezide; şirket ve departmanların işleyişini, sektörde bilişim ve teknolojinin nasıl kullanıldığını, şirket yetkililerinin sunumları ile çalışma ortamları içerisinde deneyimleme şansına sahip olduk!

Fuaye Alanı ve Stantlar

Boğaziçi Techsummit Nedir? 6
Boğaziçi Techsummit Nedir? 7
Boğaziçi Techsummit Nedir? 8

Workshoplar ve Hackathonlar

Etkinliğin son günü düzenlediğimiz workshoplar etkinlik boyunca edindiğimiz fikirleri daha iyi öğrenmek adına düzenleniyor ve bizlere yaparak öğrenme fırsatı sağlıyor.

Boğaziçi Techsummit Nedir? 9
Django Girls
Boğaziçi Techsummit Nedir? 10
Derin Düşünce – OpenZeka
Boğaziçi Techsummit Nedir? 11
Internet Bankacılığı – Veripark
Geçmiş yıllarda etkinliğimizin bir parçası olan hackathonları bu yıl için programın yoğunluğundan dolayı Techsummit’18 e dahil etmemeye karar verdik. Öte yandan hackathonlarda bulunan zevk aldığımız konseptleri workshoplar içerisinde işlemeyi planlıyoruz. Techsummit’18 workshoplarında küçük yarışmalar, ödüller ve konusunda yetkin kişilerle birlikte çalışma imkanı sizleri bekliyor olacak.

Boğaziçi Techsummit Nedir? 12
Kampüsümüzü nasıl güzelleştiririz? (EXIT’15) Monitise ile
Boğaziçi Techsummit Nedir? 13
Gelen kutumuzdaki mailleri nasıl sınıflandırabiliriz? (Techsummit’16) Comodo ile
Boğaziçi Techsummit Nedir? 14
Tacize dur de! (Techsummit’17) IBM ile
Boğaziçi Techsummit’le ilgili daha ayrıntılı bilgi için sitemizi takip edebilirsiniz:
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/